پنج افزونه وردپرسی نمایش پست‌های مرتبط

آیا کاربرانتان پس از خواندن اولین پست از وب سایتتان بیرون می‌روند؟ یکی از چالش‌هایی که دارندگان وب سایت‌ها با آن مواجه هستند، افزایش میزان بازدید از صفحه‌ها و نیز کاهش میزان bounce rate است. نشان دادن پست‌های مرتبط به کاربران ثابت شده است که یکی از روش‌های کارآمد برای افزایش میزان بازدید از صفحات است. با استفاده از یک افزونه وردپرسی به‌آسانی می‌توانید پست‌های مرتبط خود را به‌آسانی به کاربران وب سایت وردپرسی خود نشان دهید. در این مقاله، چند مورد از برترین افزونه‌های مربوط به پست‌های مرتبط برای وب سایت وردپرسی را به شما معرفی می‌کنیم.

 

  • افزونه وردپرسی Related Posts Yet Another

 

افزونه وردپرسی Yet Another Related Posts

افزونه وردپرسی Yet Another Related Posts

 

افزونه پست‌های مرتبط Yet Another یا به‌طور اختصار YARPP یکی از محبوب‌ترین افزونه‌های پست‌های مرتبط وب سایت وردپرسی است که تاکنون بیش از ۳.۴ میلیون بار دانلود شده است. این افزونه وردپرس هم از حالت بندانگشتی (thumbnail) و هم نمایش متنی پست‌های مرتبط پشتیبانی می‌کند.

 

مزایا

 

این افزونه وردپرسی برای یافتن پست‌های مرتبط از یک الگوریتم از پیش ساخته شده (built-in) استفاده می‌کند. سیستم قالب (template system) عالی دارد، امکان نمایش بندانگشتی یا متنی را فراهم می‌کند، از انواع پست سفارشی و نمایش فیدهای RSS پشتیبانی می‌کند.

 

افزونه وردپرسی Related Posts Yet Another

نقص‌ها

 

اگر یک وب سایت وردپرسی بسیار بزرگ دارید، استفاده از YARPP بخش زیادی از منبعتان را اشغال خواهد کرد. نسخه Pro این افزونه وردپرسی می‌تواند این مشکل را با اجرای باربرداری سنگین (heavy-lifting) در سرورهای خود افزونه  YARPP این مشکل را برطرف می‌کند.

افزونه وردپرسی YARPP با افزونه WPML سازگاری ندارد. اگر می‌خواهید یک وب سایت وردپرسی چند زبانی ایجاد کنید، بهتر است که Polylang را انتخاب کنید.

در پایان، افزونه وردپرسی YARPP در برخی فراهم کننده‌های میزبانی وردپرس مدیریت شده مانند WPEngine مسدود شده است.

 

محیط افزونه وردپرسی Related Posts Yet Another

محیط افزونه Related Posts Yet Another

 

  • افزونه وردپرسی Contextual Related Posts

 

افزونه وردپرسی Contextual Related Posts

افزونه Contextual Related Posts

 

افزونه وردپرسی Contextual Related Posts یک افزونه وردپرسی دیگر برای نمایش پست‌های مرتبط است. این افزونه می‌کوشد ارتباط پست‌ها را از طریق تطبیق پست‌ها بهبود بخشد. این افزونه می‌تواند پست‌های مرتبط را هم به‌صورت بندانگشتی و هم به‌صورت متنی نمایش دهد.

 

مزایا

 

برای پست‌هایی که فقط حالت متنی دارند، به‌صورت آماده به کار عمل کرده و صفحه تنظیمات ساده‌تری دارد. این  افزونه وردپرسی می‌کوشد که وقتی یکی از پست‌ها تصویر شاخص نداشته باشد یا بندانگشتی پستی را نیابد، در آن‌ها تصویرهایی را به کار گیرد.

افزونه وردپرسی Contextual Related Posts

افزونه Contextual Related Posts

نقص‌ها

 

این افزونه وردپرسی هیچ الگویی برای نمایش بندانگشتی‌ها ندارد. در عوض، تصویرهای بندانگشتی را در یک لیست جدولی بولت دار نمایش می‌دهد. کاربران می‌توانند برای دادن سبک‌هایی به این افزونه کدهای CSS خود را به آن اضافه کنند، اما انجام این کار می‌تواند برای کاربران مبتدی و تازه‌کار کمی مشکل باشد.

این افزونه هم مانند YARPP برای وب سایت‌های بزرگ عملکرد مطلوبی ندارد. میزبان‌های وردپرسی مدیریت شده مانند WPEngine این افزونه وردپرسی را مسدود کرده‌اند؛ زیرا در صورت استفاده در وب سایت‌های بزرگ، می‌تواند سرعت آن را پایین بیاورد.

 

محیط افزونه وردپرسی Contextual Related Posts

محیط افزونه Contextual Related Posts

 

تیم وردپرس باران

تیم وردپرس باران در این مقاله اطلاعاتی در مورد برخی از افزونه‌های مربوط به پست‌های مرتبط در یک وب سایت وردپرسی برایتان فراهم کرده و  توضیحاتی در مورد آن‌ها داده است.  امیدواریم که مقاله مفیدی برایتان باشد. بخشهای دیگر این مطلب را در مقالات بعدی خود منتشر خواهیم کرد.

نظرها و پیشنهادهای خود را برای ما بفرستید.

 

 

لینک مقاله منبع:

http://www.wpbeginner.com/plugins/5-best-related-posts-plugins-for-wordpress

 

مرتضی حمزه سرکانی

از اوایل زندگی عاشق ادبیات بودم و به همین دلیل ادامه تحصیل خودم با زبان خارجه ادامه دادم و مترجم چهار جلد کتاب کامپیوتر هستم .

ارسال نظر