وردپرس و لاراول

وردپرس (wordpress) یکی از محبوب‌ترین برنامه‌های منبع باز و ابزاری است که بسیاری از افراد و کاربران به‌آسانی می‌توانند از بخش admin برای مدیریت وب سایت استفاده کنند. گاهی اوقات هنگام ایجاد یک وب سایت، این گزینه برای کاربران یک مزیت به‌ حساب می‌آید ؛ زیرا دیگر لازم نیست که نحوه مدیریت محتواها ، منوها ، تصاویر و موارد دیگر را دوباره آموزش بدهند. یک راه معمول برای تنظیم سایتی به این شکل، آن است که از وردپرس به‌عنوان Admin استفاده کنید و سپس front end را در چارچوبی مانند لاراول  (laravel) بسازید.

درواقع، این کار در بخش اخبار لاراول انجام شده است و در قسمت نحوه استفاده از وردپرس به‌عنوان یک backend برای لاراول (در مقاله بعدی خواهیم نوشت) آن را توضیح داده‌ایم. من از WP-API استفاده کرده و وارد کننده (importer) خودم را ایجاد کردم، اما اگر می‌خواهید چند راه‌حل آماده را ببینید، بسته‌های زیر را بررسی کنید:

 

نصب وردپرس و لاراول

نصب وردپرس و لاراول

 

WordPress Corcel

 

در Corcel از مدل‌های Laravel Eloquent برای مدیریت صفحه‌هایی که به‌طور مستقیم از پایگاه داده‌های وردپرس بازگردانی می‌شوند، استفاده می‌شود. پس از نصب، می‌توانید از همان نوع کد نویسی به راحتی استفاده کنید که قبلاً بدان عادت داشتید:

 

 

 

در آن مواردی مانند پشتیبانی پست‌ها، انواع پست‌ها، طبقه‌بندی‌ها، صفحه‌ها، دسته‌بندی‌ها و پیوست‌ها وجود دارند. بخش پایین‌دستی این بسته هنوز در حال توسعه است.

 

wordpress و Laravel

wordpress و Laravel

 

WordPressToLaravel

 

WordPressToLaravel داده‌ها را از یک بلاگ wordoress.com همگام‌سازی می‌کند. این گزینه برای آن طراحی شده است تا یک corn job برنامه‌ریزی‌شده را از طریق Laravel Scheduler اجرا کند. سپس، به‌طور خودکار داده‌های مربوط به پست را دانلود کرده و در پایگاه داده‌های محلی وارد می‌کند.

پس از اتمام نصب، باید مدل‌ها، کنترل‌گرها و نماهای خود را بسازید تا با پایگاه داده‌ها ادغام کنید و یکی از مزیت‌های استفاده از سیستم wordoress.com آن است که به‌طور خودکار ارتقاها، CDN دارایی‌ها (assets) را کنترل می‌کند و با استفاده از نرم‌افزار موبایل یا کامپیوتر می‌توان محتوا را به وب سایت اضافه کرد.

نقص این بسته آن است که فقط به داده‌های مربوط به پست محدود شده است و از دسته‌بندی‌ها یا برچسب‌ها پشتیبانی نمی‌کند.

 

ادغام وردپرس و لاراول

ادغام وردپرس و لاراول

 

WP Eloquent

 

بسته‌ای است که یک wrapper را برای جدول‌های پایگاه داده‌های وردپرس ایجاد می‌کند. در این بسته مدل‌هایی برای پست‌ها، نظرها، متای پست، کاربر و متای کاربر وجود دارند. در زیر یک نمونه پس از نصب آن را مشاهده می‌کنید:

 

 

 

WP Eloquent با Laravel DebugBar هم کار می‌کند، اما هیچ ارتباط اضافه‌ای برای پایگاه داده‌ها ایجاد نمی‌کند.

Laravel-wp-api

Laravel-wp-api برای سایت‌های خود میزبان (self hosted sites) به‌طور مستقیم با WordPress JSON REST API ادغام می‌شود.

پس از نصب به WpApi alias  دسترس خواهید داشت که ایجاد کوئری برای داده‌ها را آسان می‌کند:

 

 

wordpress and laravel

wordpress and laravel

 

سایر روش‌های ادغام وردپرس و لاراول

 

البته، سه بسته‌ای که در بالا اشاره کردیم، تنها راه برای ادغام وردپرس و لاراول نیستند. در اینجا، مجموعه‌ای از آموزش‌ها برای ادغام دستی را نام می‌بریم که در مقالات بعدی توضیح خواهیم داد:

Wordplate در بالای مؤلفه‌های Laravel  و Symfony ساخته می‌شود و از وردپرس به‌عنوان وابستگی(dependency) خود از طریق PHP Composer استفاده می‌کند.

استفاده از وردپرس با Lumen

نصب یک Laravel API با یک Backend وردپرس (شامل ویژگی Eloquent نمونه می‌شود)

استفاده از Laravel 4 + همراه با وردپرس

همان‌طور که می‌توانید ببینید، برای ادغام وردپرس و لاراول چندین روش وجود دارند و بسته به اهدافتان، مطمئن هستیم که می‌توانید یکی از بسته‌ها یا آموزش‌ها را انتخاب کنید که به شما کمک کند این دو سیستم را باهم اجرا کنید.

 

لاراول و وردپرس

لاراول و وردپرس

 

تیم وردپرس باران

تیم وردپرس باران در این مقاله اطلاعاتی در مورد ادغام وردپرس و لاراول برایتان فراهم کرده و  توضیحاتی در مورد آن داده است. و امیدواریم که مقاله مفیدی برایتان باشد. بخشهای دیگر این مطلب را در مقالات بعدی خود منتشر خواهیم کرد.

نظرها و پیشنهادهای خود را برای ما بفرستید.

 

 

لینک مقاله منبع:

https://laravel-news.com/wordpress-and-laravel

 

مرتضی حمزه سرکانی

از اوایل زندگی عاشق ادبیات بودم و به همین دلیل ادامه تحصیل خودم با زبان خارجه ادامه دادم و مترجم چهار جلد کتاب کامپیوتر هستم .

ارسال نظر