افزونه های وردپرس

در بخش پیشین قسمت اول مقاله «۲۴ افزونه وردپرسی که وب سایت‌های تجاری باید داشته باشند» را برایتان آورده و ۸ مورد از این افزونه‌ها را بررسی کردیم. در کنار این بررسی توضیحاتی هم در مورد هر یک دادیم. حال در این قسمت به ادامه مقاله پرداخته و تعداد دیگری از این افزونه‌ها را بررسی می‌کنیم.

 

  1. افزونه وردپرسی MaxCDN

 

معمولاً بارگذاری تصاویر و سایر محتواهای استاتیک در یک وب سایت وردپرسی زمان زیادی طول می‌کشد. اگر می‌خواهید کاری کنید که سرعت وب سایتتان بالاتر رود، باید از یک CDN استفاده کنید تا فایل‌های استاتیک وب سایت را ارسال کند. سرویس MaxCDN مطمئن‌ترین سرویس CDN است و به‌آسانی با وردپرس ادغام می‌شود. نحوه نصب و راه‌اندازی و تنظیم این افزونه را می‌توانید در اینجا ببینید.

 

افزونه وردپرسی MaxCDN

افزونه وردپرسی MaxCDN

 

  1. افزونه وردپرسی Envira Gallery

درحالی‌که به‌آسانی می‌توانید گالری تصاویر را در وردپرس بدون استفاده از افزونه هم ادغام کنید، این گالری‌ها نسبتاً مقدماتی هستند. با استفاده از افزونه وردپرسی Envira Gallery می‌توانید گالری‌های رسپانسیو زیبایی را در وردپرس ایجاد کنید.

با استفاده از این افزونه مفید می‌توانید چندین گالری ایجاد کنید، آن‌ها را در هر جا از وب سایت وردپرسی خود اضافه کنید، آلبوم ایجاد کنید، تصاویر را در لایت باکس پاپ آپ‌ها و موارد دیگر باز کنید. در این قسمت می‌توانید اطلاعات مختصری در مورد نحوه ایجاد گالری های تصاویر رسپانسیو با استفاده از این افزونه به دست آورید.

 

  1. افزونه وردپرسی Soliloquy

 

شما با کمک اسلایدرها در صفحات هدف (slider pages) وردپرس می‌توانید محتوا، محصولات و آگهی‌های شاخص خود را به زیبایی و به شیوه‌ای تعاملی نمایش دهید. افزونه وردپرسی Soliloquy بهترین افزونه اسلایدر وردپرس در بازار است. با استفاده از این افزونه به‌آسانی می‌توانید اسلایدرهای زیبای خود را ایجاد کرده و آن‌ها را در هر جای وب سایت وردپرسی خود اضافه کنید. برای آشنایی مختصر با نحوه ایجاد اسلایدر وردپرس با این افزونه می‌توانید به این قسمت بروید.

 

 soliloquy

افزونه وردپرسی soliloquy

 

  1. افزونه وردپرسی Buffer

 

برای این‌که بتوانید دنبال کننده‌ها و کاربران را در شبکه اجتماعی و وب سایت به فعالیت نگه‌دارید و آن‌ها را حفظ کنید، باید پست‌هایی را به‌طور مرتب ارسال کنید. با استفاده از افزونه وردپرسی Buffer به‌آسانی می‌توانید برای ارسال پست‌ها در طول روز یک برنامه زمان‌بندی ایجاد کنید.

با ارسال مرتب پست‌ها می‌توانید حساب‌های کاربری شبکه اجتماعی خود را حتی در حین انجام سایر کارهای خود حفظ کنید. در این قسمت می‌توانید با نحوه استفاده از این افزونه آشنا شوید.

 

Buffer

افزونه وردپرسی Buffer

 

  1. افزونه وردپرسی IFTTT

 

شما به‌عنوان یک صاحب زیرک کسب‌وکار باید بتوانید از زمان خود بیشترین و بهترین استفاده را ببرید، اما به‌هرحال، نمی‌توانید همیشه و در همه‌جا حاضر باشید.

این درست همان‌جایی است که افزونه وردپرسی IFTTT وارد میدان می‌شود. با استفاده از این افزونه می‌توانید اینترنت را برای خود سر کار بگذارید. در این قسمت می‌توانید با نحوه خودکارسازی وردپرس و شبکه اجتماعی با استفاده از IFTTT را بررسی کنید.

 

IFTTT

افزونه وردپرسی IFTTT

 

  1. FAQهای سریع و آسان

 

هرگاه محصول یا وب سایت جدیدی را راه‌اندازی یا تولید می‌کنید، ممکن است لازم باشد بخشی را برای FAQها به وب سایت وردپرسی خود اضافه کنید. می‌توانید صفحه جدیدی با تمامی پرسش‌های پرتکرار (FAQها) اضافه کنید، اما در اکثر موارد، به دلیل رشد و افزایش مشتریان و تکامل محصولات، FAQها هم گسترده‌تر می‌شوند.

با افزودن بخش FAQ به وب سایت وردپرسی خود، می‌توانید اضافه‌بار پشتیبانی را تا حد زیادی کاهش داده و تبدیل را تا حد زیادی بهبود بخشید. در این قسمت می‌توانید با نحوه افزودن بخش FAQ در وردپرس آشنا شوید.

 

بخش FAQ

بخش FAQ

  1. افزونه وردپرسی Insert Headers and Footers

 

گاهی اوقات ممکن است در حین مدیریت وب سایت وردپرسی خود بخواهید تکه کدهایی را به هدر یا فوتر وب سایت خود اضافه کنید. این بدان معناست که باید فایل‌های تم را ویرایش کنید که می‌تواند کاری پردردسر باشد و حتی ممکن است تم وردپرس را از کار بیندازد. شما با استفاده از افزونه وردپرسی Insert Headers and Footers می‌توانید به‌آسانی تکه کدها را بدون نیاز به ویرایش فایل‌های تم به وب سایت وردپرسی خود اضافه کنید. در این قسمت  می‌توانید با نحوه کار کردن با این افزونه آشنا شوید.

 

افزونه وردپرسی Insert Headers and Footers

افزونه وردپرسی Insert Headers and Footers

 

  1. افزونه وردپرسی CSS Hero

 

تم‌های وردپرس برای ظاهر دیداری وب سایت به CSS متکی هستند. اگر می‌خواهید سفارشی‌سازی‌هایی بر روی تم خود انجام دهید، باید با CSS آشنا شوید. اما این می‌تواند برای یک صاحب کسب‌وکار خیلی وقت‌گیر باشد.

افزونه وردپرسی CSS Hero افزونه‌ای است که می‌توانید با استفاده از آن تم وردپرس خود را بدون نوشتن حتی یک کد ساده یک خطی سفارشی‌سازی کنید. برای اطلاعات بیشتر و آشنایی با نحوه کار این افزونه، می‌توانید به این قسمت مراجعه کنید.

 

افزونه وردپرسی CSS Hero

افزونه وردپرسی CSS Hero

 

تیم وردپرس باران امیدوار است با ارائه این مقاله آموزشی اطلاعات مفیدی در مورد افزونه‌های وردپرس برایتان فراهم کرده باشد. منتظر خواندن ادامه این مقاله مفید باشید. با ارسال نظرها و پیشنهادهای خود ما را خوشحال کنید.

 

 

http://www.wpbeginner.com/showcase/24-must-have-wordpress-plugins-for-business-websites

 

مرتضی حمزه سرکانی

از اوایل زندگی عاشق ادبیات بودم و به همین دلیل ادامه تحصیل خودم با زبان خارجه ادامه دادم و مترجم چهار جلد کتاب کامپیوتر هستم .

ارسال نظر