معرفی وردپرس ۴.۹ – قسمت دوم

تاریخ : ۲ آذر ۱۳۹۶ | دسته بندی : افزونه وردپرس,مقالات,وردپرس | برچسب ها : ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
وردپرس 4.9

در مقاله پیشین خود قسمت اول «معرفی وردپرس ۴.۹» را برایتان آوردیم و بخش‌هایی از آن را توضیح دادیم. معمولاً مقالاتی را که کمی طولانی هستند به بخش‌های کوتاه‌تری تقسیم می‌کنیم که خواندن آن‌ها برای شما کاربران محترم ساده‌تر شود. حال در این بخش قسمت دوم این مقاله را می‌توانید بخوانید.

معرفی وردپرس ۴.۹ – قسمت دوم

ارتقای کد نویسی

 

برجسته کردن نحو و بررسی خطا؟ بله لطفاً

 

تابه‌حال حتماً پیش آمده است که در حین کد نویسی یک مشکل نمایشی برایتان پیش‌آمده است و دقیقاً نتوانسته‌اید تشخیص دهید که در کدهای CSS که با علاقه و اشتیاق زیادی نوشته‌اید چه اشکالی وجود دارد. با ویژگی برجسته‌سازی نحو (syntax highlighting) و بررسی خطا برای ویجت CSS editing and the Custom HTML که در وردپرس ۴.۸.۱  معرفی شده است، می‌توانید محل خطاهای ایجاد شده را دقیقاً و به‌سرعت مشخص کنید. این افزونه در عمل تضمین می‌کند که با کمک آن می‌توانید کدها را آسان‌تر بررسی کنید و خطاهای موجود در آن را به‌سرعت یافته و برطرفشان کنید.

 

معرفی وردپرس 4.9

وردپرس ۴.۹

 

سندباکس (sandbox) برای ایمنی

 

صفحه نمایش سفید ترسناک! از این به بعد، زمانی که روی تم‌ها و افزونه‌ها کار می‌کنید، به آن برخورد نخواهید کرد، زیرا در وردپرس ۴.۹ به شما در خصوص ذخیره کردن خطا هشدار داده می‌شود. درنتیجه، شب را با خیالی آسوده‌تر می‌خوابید.

 

هشدار! خطرات احتمالی پیش رو!

 

زمانی که تم‌ها و افزونه‌ها را مستقیماً ویرایش می‌کنید، در وردپرس ۴.۹ مؤدبانه به شما هشدار داده می‌شود که این کاری خطرناک است و توصیه می‌کند که ابتدا و پیش از به‌روزرسانی فایل خود، آن را به‌صورت پیش‌نویس ذخیره و سپس تغییرات انجام شده را امتحان کنید. توصیه می‌کنیم این مسیر ایمن را در پیش گیرید چون شک نداریم که به دلیل این ویژگی خوب تشکر خواهید کرد. حتی مشتریان و گروهتان هم تشکر خواهند کرد.

 

معرفی وردپرس 4.9

وردپرس ۴.۹

 

به‌روزرسانی بیشتر در ویجت‌ها

 

ویجت Gallery جدید

 

یکی از بهبودهای افزایشی در تغییرات رسانه‌ای که در وردپرس ۴.۸ رونمایی شده است، این است که با استفاده از این ویجت جدید می‌توانید یک گالری اضافه کنید. بله!

 

آشنایی با وردپرس 4.9

وردپرس ۴.۹

 

یک دکمه فشار دهید و رسانه اضافه کنید

 

می‌خواهید به بخش متنی خود یک فایل رسانه‌ای اضافه کنید؟ با استفاده از این ویجت، عکس، فیلم، موسیقی را در متن اضافه کنید، به‌سادگی و با فشردن دکمه Add Media. عالی!

 

تیم وردپرس باران امیدوار است از خواندن این مقاله راضی باشید. منتظر خواندن ادامه این مقاله مفید در قسمت بعدی باشید.

 

مرتضی حمزه سرکانی

از اوایل زندگی عاشق ادبیات بودم و به همین دلیل ادامه تحصیل خودم با زبان خارجه ادامه دادم و مترجم چهار جلد کتاب کامپیوتر هستم .

ارسال نظر