بیت کوین

ها، بیت کوین ، یک ارز دیجیتال (cryptocurrency) کاملاً مجازی غیرمتمرکز که افراد زیادی آن را نمی‌شناسند.

ایده اصلی در اینجاست: بیت کوین در سال ۲۰۰۹ راه‌اندازی شد که در آن موقع شخص مرموزی به نام ساتوشی ناکاموتو آن را ایجاد کرد. به‌هرحال، این فقط یک نام مستعار است – افراد بسیاری سعی کرده‌اند نام و هویت واقعی آقای ساتوشی را حدس بزنند، اما تاکنون موفق نشده‌اند.

یک بیت کوین زمانی ایجاد می‌شود که کامپیوتری در شبکه کوین P2P وظیفه ریاضیاتی خاصی را به پایان می‌رساند – این فرآیند استخراج بیت کوین (ماینینگ) نامیده می‌شود.

 

بیت‌کوین چیست؟

بیت‌کوین چیست؟

 

به‌هرحال، تعداد بیت کوین‌هایی که می‌توانید ایجاد کنید، محدودند. این سیستم به‌گونه‌ای طراحی شد که وظایف ریاضیاتی که کامپیوتر به‌طور پیش‌رونده حل می‌کند با بیشتر شدن استخراج بیت کوین سخت‌تر می‌شوند. این‌طور تخمین زده شده است که تعداد بیت کوین‌های ممکن به ۲۱.۰۰۰.۰۰۰ (۲۱ میلیون) محدود شده‌اند. ارزش این مقدار طبق نرخ ارز آن زمان آمریکا چیزی در حدود ۵.۵ میلیارد دلار آمریکا بوده است.

البته بیت کوین را فقط می‌توان در بستر اینترنت استفاده کرد و به‌طورکلی به دلیل پیچیدگی بالای سیستم به سمت سری‌تر موضوع مربوط می‌شود. اکنون بیت کوین را با پول‌شویی، پرداخت برای مواد مخدر، خدمات اسکورت و غیره مرتبط کرده‌اند.

به‌هرحال، هنوز هم کسب‌وکارهای مشروع فراوانی هستند که در سایت‌های خود برای پذیرش پرداخت‌ها از بیت کوین استفاده می‌کنند، مانند شرکت‌های میزبانی وب.

 

بیت‌کوین چگونه کار می کند؟

بیت‌کوین چگونه کار می کند؟

 

ارزش یک بیت کوین چقدر است؟

 

خب، در حال حاضر (۱۰ دسامبر سال ۲۰۱۷) ارزش یک بیت کوین چیزی حدود ۱۲.۰۰۰ دلار آمریکا است.

به‌هرحال، همان‌طور که در نمودار زیر نشان داده‌ایم، نرخ ارز بسیار در حال نوسان است. ارزش مقایسه‌ای یک بیت کوین می‌تواند به‌طور ناگهانی تا صدها دلار هم سقوط کند (مانند سال ۲۰۱۴) یا حتی مانند همین سال تا چند هزار دلار افزایش پیدا کند.

رشد بیت‌کوین

نمودار رشد بیت‌کوین

 

من برای اولین بار بیت کوین را در حوالی اکتبر یا نوامبر سال ۲۰۱۴ و در زمانی که ارزش هر بیت کوین در حدود ۲۰۰ دلار آمریکا بود شناختم و به این فکر افتادم روی چند بیت کوین سرمایه‌گذاری کنم تا با نحوه کار آن آشنا شوم. ذات ریسک گریز من این ایده را به‌سرعت خفه کرد!

وقتی به آن روزها فکر می‌کنم، با خود می‌گویم که کاش حداقل یک بیت کوین را خریده بودم؛ زیرا تاکنون می‌توانستم پولی را که بابت خرید آن پرداخته بودم چندین برابر کنم!

اما افسوس که آب رفته به جوی برنمی‌گردد.

اگر قصد دارید پرداخت‌های بیت کوینی را در وب سایت وردپرسی خود ادغام کنید، از پنج افزونه زیر می‌توانید استفاده کنید که به ترتیب توضیحاتی را درباره‌شان داده‌ایم. (در این مقاله یک افزونه را بررسی می‌کنیم و سایر افزونه‌ها را در مقاله بعد).

 

bitcoin mining

bitcoin mining

 

افزونه ورد پرسی GoUrl Bitcoin Payment Gateway

 

نام کامل این افزونه GoUrl Bitcoin Payment Gateway & Paid Downloads & Membership  است؛ اما کمی دهان‌پرکن است و بنابراین ما به نام GoUrl بسنده می‌کنیم و همین را به کار می‌بریم.

تاکنون، این افزونه بیش از ۵.۰۰۰ نصب فعال دارد و رتبه‌بندی ستاره‌ای آن هم ۴.۵ است. چه باور کنید و چه باور نکنید، این افزونه نسبتاً ناشناخته است، این درست بالاترین تعداد نصبی است که افزونه داشته است.

ایده اولیه آن است که GoUrl یک درگاه پرداخت بیت کوین مستقل است. این افزونه چندین ویژگی عالی دارد و حتی در تنظیمات خود یک نمودار نشان‌دهنده میزان مبادله دلار آمریکا به بیت کوین را دارد.

 

gourl bitcoin payment gateway

افزونه Gourl

 

با استفاده از GoUrl می‌توانید انواع مختلف پرداخت‌ها را انتخاب کنید:

  1. پرداخت برای محصول
  2. پرداخت برای دانلود
  3. پرداخت برای عضویت
  4. پرداخت برای بازدید

 

 

 

از این هم بیشتر آن است که افزونه فقط به پرداخت‌های بیت کوینی محدود نمی‌شود: با استفاده از آن می‌توانید به بازدیدکنندگان خود امکان دهید که از lietcoin، paycoin، dash، speedcoin، reddcoin، feathercoin، vertcoin، vericoin و peercoin هم استفاده کنند.

همان‌طور که مشاهده می‌کنید، GoUrl تمامی این موارد را پوشش می‌دهد و امکانات همه‌منظوره‌ای را هم ارائه می‌کند.

ایجاد محصول جدید در افزونه

ایجاد محصول جدید در افزونه

 

شما می‌توانید مواردی مانند محدودیت خرید، تاریخ انقضاء را تعیین کنید و کادرهای پرداخت را برای هر نوع از محتوای خود سفارشی‌سازی کنید. محصولات و فایل‌هایی که آپلود می‌کنید، چند تصویر شاخص با کیفیت میانه و آماده همراه خود دارند.

اگر ترجیح می‌دهید که برای ساخت صفحه‌های محصولات از UI آن‌ها استفاده نکنید، می‌توانید از their Woocommwece addon برای ادغام یک درگاه پرداخت بیت کوین در پلتفرم ووکامرس استفاده کنید.

با توجه به نکاتی که گفته شد، GoUrl یک افزونه پرداخت بیت کوین بسیار شاخص و کاربردی است که توصیه می‌کنیم از آن استفاده کنید.

 

تیم وردپرس باران

تیم وردپرس باران در این مقاله مقدماتی در مورد پرداخت بیت کوینی توضیح داده و یکی از افزونه‌های وردپرسی ادغام پرداخت بیت کوینی در وب سایت وردپرسی را معرفی کرده است. در مقاله بعدی افزونه‌های بیشتری را در این زمینه معرفی خواهیم کرد.

 

لینک مقاله منبع

https://torquemag.io/2015/08/5-plugins-to-integrate-bitcoin-payments-into-wordpress

 

 

مرتضی حمزه سرکانی

از اوایل زندگی عاشق ادبیات بودم و به همین دلیل ادامه تحصیل خودم با زبان خارجه ادامه دادم و مترجم چهار جلد کتاب کامپیوتر هستم .

ارسال نظر