در این مقاله نحوه حذف تصویر شاخص هنگام حذف پست را به شما آموزش می‌دهیم.

نحوه حذف تصویر شاخص هنگام حذف پست با استفاده از کد WP_DELETE_ATTACHMENT

من در یکی از پروژه‌های اخیر خود قصد داشتم پستی را در سایت نوشته و تصویری را هم از front-end به عنوان تصویر شاخص آن پست بارگذاری کنم. بنابراین، باید زمانی که کاربران پستی را حذف می‌کردند، این فایل‌های پیوستی مربوط به آن نیز حذف شوند. در غیر این صورت، تعداد زیادی عکس‌های نامربوط در سایت باقی می‌مانند که بخش زیادی از فضای ارزشمند کتابخانه رسانه‌ای وردپرس را اشغال خواهند کرد و این برای سایت و پایگاه داده‌ها اصلاً خوب نیست! با افزودن این تکه کد کوچک به بخش funcions.php قالب سایت وردپرس‌تان، هنگامی که پستی از سایت حذف شود، تصویر شاخص مربوط به آن نیز با استفاده از هوک before_delete_post حذف خواهند شد. اما برای کار با آن باید بسیار مراقب باشید! در صورتی که از یک تصویر شاخص برای چندین پست مختلف استفاده کرده‌اید، در استفاده از آن باید دقت کنید، پس این نکته را در ذهن خود داشته باشید. نکته دیگری که باید به آن توجه داشته باشید آن است که آیتم‌های مربوط به کتابخانه رسانه‌ای زمانی حذف می‌شوند که پست حذف شود، نه اینکه آن‌ها را به trash منتقل کنید؛ بنابراین، برای این‌ که عکس حذف شود، باید پست را به طور کامل حذف کنید.

 

نحوه حذف تصویر شاخص همزمان با حذف پست

حذف تصویر شاخص

 

با استفاده از کد زیر می‌توانید این کار را انجام دهید.

 

شرکت طراحان وب باران امیدوار است این مقاله برای شما کاربران عزیز مفید باشد. در بخش نظرها و پیشنهادها منتظر نظرها و انتقادهای سازنده شما عزیزان هستیم. برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید با استفاده از بخش تماس با ما با کارشناسان شرکت تماس گرفته و مشورت نمایید.

 

همیشه و کاملاً حق با مشتری است.

مرتضی حمزه سرکانی

از اوایل زندگی عاشق ادبیات بودم و به همین دلیل ادامه تحصیل خودم با زبان خارجه ادامه دادم و مترجم چهار جلد کتاب کامپیوتر هستم .

ارسال نظر