توابع مهم در طراحی قالب وردپرس و تشریح آن قسمت دوم

تاریخ : ۳۱ شهریور ۱۳۹۶ | دسته بندی : وردپرس | برچسب ها : ,,,

تا این بخش از کار دوتابع مهم را توضیح داده ایم ، که کمک بسیاری در طراحی قالب وردپرس به ما می کنند ؛ امروز نیز قصد دارم دو تابع مهم دیگر را به شما آموزش بدهم ، در ادامه با ما همراه باشید :

توابع مهم در وردپرس

توابع وردپرس

۱- تابع وی پی فوتر wp_footer

این تابع همزاد تابع وی پی هدر است با این فرق که باید قبل از بسته شدن برچسب بادی در اچ تی ام ال استفاده شود . و کار آن فراخوانی فایل های جی اس و موردی نیاز افزونه های و گاها خود وردپرس می باشد .

این تابع هیچ گونه ورودی نیاز ندارد و فقط کافی است آن را به شکل زیر فراخوانی کنید :

 

۲- تابع هوم یو آر ال home_url

اگر قصد داشته باشید به شکلی پویا در قالب خود آدرس دهی کنید ، به نظر من بهترین تابع برای این کار هوم یو آر ال می باشد ، شما با استفاده از این تابع به شکل زیر می توانید آدرس صفحه صلی وب سایت خود را فراخوانی کنید .

 

این تابع یک ورودی میگیرد و آن هم چیزی نیست به غیر از اضافات آدرسی که می خواهید به آدرس اصلی وب سایت خودتون بدهید ، فرضا من می خواهم لینک در قالب ایجادکنم که به برگه ای با نام contact من برود به همین منظور کافی است این تابع را فراخوانی و در مقدار ورودی آن /contact را بنویسم  .

لازم به ذکر است می توان به شکل دستی هم آدرس دهی کرد در قالب وردپرس موردی نیست ، تنها مورد آن جابجایی قالب می باشد که در صورت تغییر نام دامنه می بایست تمام آدرس ها را بازنویسی کنید ولی در صورتی که این تابع استفاده شده باشد از این کار مستثنی هستید .

 

امیدوارم از همراهی با ما لذت برده باشید ، من در تلگرام منتظر پاسخ به سئوالات شما دوستان هستم :

حسن موحد :  https://t.me/hasanmova

 

 

حسن موحد

عاشق طراحی وب سایت هستم و 8 سال هست در این زمینه فعالیت می کنم و تمرکزم بر روی خرسند نگه داشتن مشتری است .

ارسال نظر