تأثیر دامنه سایت بر روی سئو

 WWW در مقابل non-WWW : کدام یک برای سئوی وردپرس بهتر است ؟

آیا تاثیر آدرس در سئو سایت زیاد است؟ برخی از کاربران اینترنت می‌پرسند که چه تفاوتی بین آدرس‎های با www  و آدرس‎های بدون www  وجود دارد؟  اغلب مردم می‎خواهند بدانند کدام یک برای سئو مناسب‎تر است و آیا باید آدرس سایت خود را تغییر دهند یا خیر. در این مقاله به شما کمک خواهیم کرد تفاوت بین آدرس با www  و آدرس بدون www  را بفهمید و بدانید کدام یک برای سئوی سایت وردپرسی شما بهتر است.

تأثیر دامنه بر روی سئو سایت

دامنه سایت با یا بدون www

قبل از اینکه شروع کنیم: برای متوسط کاربران و صاحبان کسب و کارهای کوچک، هیچ تفاوتی در استفاده یا عدم استفاده از www  در آدرس دهی وجود ندارد. این  یک سلیقه شخصی است.

بله، بین این دو یک تفاوت تکنیکی وجود دارد که در این مقاله آن را توضیح خواهیم داد، اما در هر صورت برای اکثر مردم  مهم نیست.

آیا تاثیر آدرس در سئو مشهود است؟

انتخاب هر یک از این دو، هیچ مزایایی از لحاظ سئو ندارد. حتی گوگل اعلام کرده است که این  به سلیقه شما بستگی دارد.

به عبارت دیگر، آدرس سایت خود را برای اضافه کردن و یا حذف کردن www  تغییر ندهید.

شما می‎توانید به گوگل اجازه دهید از انتخاب شخصی شما آگاه شود، و آن‎ها به انتخاب شما احترام خواهند گذاشت. تمام چیزی که باید انجام دهید رفتن به حساب Google Webmaster Tools و کلیک بر روی نام سایت‌تان است.

سپس بر روی آیکون چرخ دنده در گوشه بالا سمت راست صفحه کلیک کنید و گزینه تنظیمات سایت را انتخاب کنید.

 

تنظیمات Google Webmaster Tools

تنظیمات Google Webmaster Tools

 

سپس در پنجره تنظیمات سایت، به سادگی نوع دامنه را انتخاب کنید.

انتخاب دامنه و تأثیر آن بر سئو

انتخاب دامنه

 

روش دیگر:  اگر شما از افزونه Yoast برای سئوی سایت وردپرس خود استفاده می‎کنید، به طور خودکار  آدرس استاندارد را در هدر سایت شما اضافه خواهد کرد که به گوگل اجازه خواهد داد از انتخاب شخصی شما آگاه شود.

این‎ها تمام کاری است که باید انجام دهید.

حتی قبل از اینکه بپرسید، بله ما از www در سایت https://www.baranweb.net  استفاده کرده‎ایم، اما این فقط سلیقه شخصی ما است.

تفاوت تکنیکی بین www در برابر غیر www

زمانیکه www  را به نام سایت اضافه می‎کنید، مانند یک میزبان عمل می‎کند که می‎تواند به انعطاف پذیری با DNS ها، توانایی در محدود کردن کوکی ها زمانی که از دامنه‏‌های متعددی استفاده می‎کنید، و موارد دیگر، کمک کند. در حالی که دامنه‎های بدون www  به دامنه‎های عادی اشاره دارد که هیچ مزیت تکنیکی ندارند.

تیم وردپرس باران امیدوار است این مقاله به شما کمک کرده باشد هر گونه سردرگمی بین وجود  www  در مقابل  عدم وجود www  در آدرس سایت‌تان وجود داشته است، برای شما روشن شود. هر دوی این‎ها به یک اندازه برای سئو، خوب هستند.

 

مرتضی حمزه سرکانی

از اوایل زندگی عاشق ادبیات بودم و به همین دلیل ادامه تحصیل خودم با زبان خارجه ادامه دادم و مترجم چهار جلد کتاب کامپیوتر هستم .

ارسال نظر