پاورپوینت درس شبکه دوره فوق لیسانس دانشگاه آزاد تویسرکان

تاریخ : ۳۰ مهر ۱۳۹۵ | دسته بندی : مقالات | برچسب ها : ,,,,,

برای دانلود پاورپوینت درس شبکه فوق لیسانس دانشگاه آزاد اسلامی روی لینک زیر کلیک کنید :

لینک دانلود : network_powerpoint

این یک فایل زیپ برای درس شبکه می باشد .

شبکهٔ رایانه‌ای  ، به اتصال دو یا چند دستگاه(مانند کامپیوتر،ساعت‌های هوشمند،لپ‌تاپ،تلویزیون و…) که قابلیت انتقال اطلاعات بین خود را دارند شبکه رایانه‌ای گفته می‌شود.

مدل مرجع OSI و مدل مرجع TCP/IP نقاط مشترک زیادی دارند. هر دوی آنها مبتنی بر مجموعه‌ای از پروتکل های مستقل هستند، و عملکرد لایه‌ها نیز تا حدی شبیه یکدیگر است. مدل OSI ثابت کرده که بهترین ابزار برای توصیف شبکه‌های کامپیوتری است. اما پروتکل های TCP/IP در مقیاس وسیعی مورد استفاده قرار می‌گیرد. این دو مدل تفاوت هایی با هم دارند.

 

مدل OSI

مدل OSI یا Open System Interconnectionیک مدل مرجع برای ارتباط بین دو کامپیوتر می باشد که در سال ۱۹۸۰ طراحی گردیده است. هر چند امروزه تغییراتی درآن به وجود آمده اما هنوز هم کاربردهای فراوانی در اینترنت و به خصوص در معماری پایه شبکه دارد. این مدل بر اساس لایه بندی قراردادهای برقراری ارتباط که همزمان روی دو سیستم مرتبط اجرا شده اند پایه ریزی شده است که این امر بسیار سرعت و دقت ارتباط را افزایش می دهد و این قراردادها بصورت طبقه طبقه در هفت لایه تنظیم شده اند که در زیر بررسی خواهند شد.

مدل TCP/IP

مفهوم TCP/IP

TCP/IP مجموعه قراردادهایی هستند که در جهت اتصال کامپیوتر ها در شبکه مورد استفاده قرار می گیرند. وبه تعریف دیگر قرارداد کنترل انتقال اطلاعات می باشد. مدل چهار لایه TCP/IP از لایه های زیر تشکیل شده است.
لایه کاربرد
لایه انتقال
لایه شبکه
لایه واسطه شبکه
لایه فیزیکی

حسن موحد

عاشق طراحی وب سایت هستم و 8 سال هست در این زمینه فعالیت می کنم و تمرکزم بر روی خرسند نگه داشتن مشتری است .

ارسال نظر

نظرات مطلب