۱۲ روش برای افزایش سرعت وب سایت وردپرس

تاریخ : ۱ بهمن ۱۳۹۴ | دسته بندی : مقالات | برچسب ها : ,,,,
افزایش سرعت سایت وردپرس

سرعت ، ویژگی ای است که تمامی وب سایت ها یا سرویس ها باید داشته باشند و وردپرس هم از این ها جدا نیست . هرگز این شانس دوبار به شما رو نمی آورد که بتوانید برای بار اول تاثیر خود را بگذارید ، بنابراین ، بنابراین باید مطمئن شوید که نمی گذارید بازدیدکننده هایتان به هر دلیلی سایت تان را قبل از بارگذاری کامل ترک کنند یا به هر دلیل دیگری که بخواهند دیگر به سایت برنگردند .

من در این مقاله با ۱۲ مورد از بهترین روش ها که به شما کمک می کنند عملکرد وب سایت خود را بهبود دهید ، به شما نشان خواهم داد که چگونه سرعت بارگذاری وب سایت خود را به شکلی کارآمد افزایش دهید .

۱- انتخاب یک هاست مناسب

انتخاب هاست وب تاثیر زیادی بر سرعت سایت دارد . یک هاست وب خوب زیربنایی است که وب سایت تان در آن اجرا می شود ، این مورد اولین جنبه ای است که در زمان کار کردن بر روی سرعت وب سایت باید در نظر بگیرید ( حتی اگر وب سایت وردپرسی نباشد ) . شرکت های هاستینگ فراوانی وجود دارند که این یک بازار بسیار رقابتی است و ارزش خرید از آن را دارد .

۲- استفاده از یک CDN

یک شبکه ارسال محتوا یا شبکه توزیع محتوا (CDN) مجموعه ای از سرورهای توزیع شده است که صفحه های وب و سایر منابع را به سوی یک کاربر براساس موقعیت جغرافیایی او ارسال می کند . CDN معمولا تمتمی فایل های ایستا (CSS ، Javascript ، فایل های رسانه ای و غیره ) را که در وب سایت خود استفاده می کنید ، کپی کرده و آن ها را با سرعت تمام برای کاربران ارسال می کند .

۳- Caching

Caching ذخیره موقت محتواهایی مانندصفحه ها ، تصاویر و سایر فایلهایی است که در صفحه تان نمایش داده می شوند . این محتواها به عنوان یک cache در درایو محلی بازدیدکننده ذخیره می شوند ، بنابراین ، زمانی که بازدیدکننده دوباره درخواست نمایش همان محتوا را می فرستد ، سریع تر نمایش داده می شوند . caching در سرور هم اتفاق می افتد . این یک حوزه فنی است ، اما چندین افزونه محبوب وردپرس وجود دارند که به شما کمک می کند Caching را به سادگی پیکربندی و مدیریت کنید ، محبوب ترین گزینه ها عبارتند از W3 Total Cache و WP Super Cache .

۴- کوچک کردن فایل های CSS و Javascript

فرآیند کوچک کردن فایل های CSS و Javascript فایل های اصلی را تا کوچکترین اندازه ممکن فشرده می کند ، و به همین دلیل سرعت بازیابی فایل ها در مرورگر بهبود می یابد .

اگر ترجیح می دهید فایل های خود را به طور دستی کوچک کنید ، YUI Compressor برایتان مناسب است ، اما اگر می خواهید این کار به طور خودکار انجام شود از WP Minify استفاده کنید . در برخی از افزونه ها کوچک سازی به عنوان یک ویژگی ارائه می شود .

۵-فشرده سازی تصاویر

فایل های تصویری زیاد نه تنها سرعت یک وب سایت وردپرس را تا حد زیادی کند می کند ، بلکه پهنای باند زیادی هم مصرف می کنند . تصاویرگزینه های خوبی برای فشرده سازی هستند .

استفاده از افزونه رایگان WPMU DEV WordPress Smush API ، WP SmushIt به شما کمک می کند اندازه این تصاویر را بدون افت کیفیت کاهش دهید . من از این افزونه استفاده می کنم و کاهش اندازه آن برایم حیرت آور است .

WordPress Compression

۶- فشرده سازی سایت

به عبارت ساده تر ، فشرده سازی سایت مانند تبدیل آن به یک فرمت ZIP است . و هرگاه هریک از صفحه های سایت درخواست می شوند ، مرورگر کاربر مانند برنامه WINRAR عمل می کند و آرشیو را از حالت فشرده خارج می کند و سپس محتوا را نشان می دهد . هرچند این مانند یک کار اضافی به نظر می رسد و ممکن است بعضی چیزها را کند کند ، به من اطمینان کنید ، اینطور نیست.

با اینکه W3 Total Cache برای caching به خوبی شناخته شده است ، از آن می توان برای فشرده سازی سایت هم استفاده کرد . می توانید این ویژگی را در این مسیر فعال کنید :

admin page ->Performance -> Browser Cache -> Enable HTTP (gzip) Compression

۷- بهینه سازی پایگاه داده ها

وردپرس در بیشتر وقت ها تقریبا همه چیز ره به طور خودکار ذخیره می کند . این موارد عبارتند از : تجدید نظرهای ناخواسته ، پیگیری بازگشت (trackbacks) ، اشتراک ها (pingbacks) ، آیتم های حذف شده ، نظرهای تایید نشده یا نظرهایی که به عنوان spam علامتگذاری شده اند .

درست همان طور که هارد تان می تواند قسمت قسمت (fragment)  شود ،  پایگاه داده های وردپرس تان هم می تواند دچار این مشکل شود . به هرحال ، برای بهینه سازی پایگاه داده هایتان می توانید از افزونه WP-Optimize استفاده کنید ، یا از WP-DB Manager که با کمک آن می توانید پایگاه داده هایتان را بهینه سازی کنید و نیز تاریخ هایی را برای بهینه سازی مرتب پایگاه داده ها تنظیم کنید .

۸- انتخاب افزونه های مناسب

نصب افزونه های فراوان می تواند حجم عظیمی از فایل های اضافی را به سایت و فایل های سایت اضافه کند . اگر به افزونه ای نیاز ندارید ، دلیلی برای نصب کردن و یا نگه داشتن آن نیست .

بهترین روش رسیدگی به افزونه های وردپرس ،نگه داشتن افزونه های لازم که برای سایت نقشی حیاتی دارند و حذف آنهایی است که وجودشان واجب نیست .

۹- غیرفعال کردن trackback ها و pingback ها

به طور پیش فرض ، هربار بلاگ دیگری به شما اشاره می کند ، سایت تان از آن مطلع می شود . این روند pingback and trackbacks نام دارد . برای غیر فعال کردن این ویژگی وردپرس می توانید به این مسیر بروید و همان طور که در شکل نشان داده ایم تیک این گزینه ها را بردارید :

admin page -> settings -> discussion

Disable Trackbacks and Pingbacks

غیرفعال کردن این ویژگی وردپرس به سایت هیچ آسیبی نمی رساند .

۱۰-انتخاب یک تم یا چارچوب تم مناسب

با اینکه برخی از تم های وردپرس بسیار سریع هستند و به خوبی کدنویسی شده اند ، برخی دیگر درست برعکس این هستند . هنگام انتخاب تم در صفحه پیش نمایش آن به سرعت بارگذاری اش توجه کنید ، با این کار می توانید تاثیری را که تم بر سرعت بارگذاری سایت تان اضافه می کند حدس بزنید .

۱۱-بهینه سازی ساختار صفحه اول سایت

نشان دادن گلچینی از پست ها و به حداقل رساندن تعداد ابزارک ها و پستهای یک صفحه روشی عالی برای بهینه نگه داشتن صفحه اول سایت است . این کار نه تنها سرعت بارگذاری سایت را افزایش می دهد ، بلکه تجربه کاربری کلی تان را هم بهبود می بخشد .

۱۲- فعال سازی Keep-Alive

HTTp Keep-Alive ایده استفاده از یک اتصال پروتوکل کنترل انتقال (TCP) منفرد برای ارسال و دریافت چندین درخواست HTTP به جای بازکردن یک اتصال جدید برای هر درخواست است .

ممکن است این تنظیمات درهاست وب شما فعال شده باشند ، پس ابتدا آن ها را بررسی کنید ، اما اگر یک حساب هاستینگ معمولی دارید می توانید خط کد زیر را در پایین فایل .htaccess خود کپی کنید تا keep-alive فعال شود .

Header set Connection keep-alive

حسن موحد

عاشق طراحی وب سایت هستم و 8 سال هست در این زمینه فعالیت می کنم و تمرکزم بر روی خرسند نگه داشتن مشتری است .

ارسال نظر

نظرات مطلب