افزایش سرعت سایت وردپرس

سرعت سایت های وردپرس یکی از فاکتورهایی است که نشان می دهد رتبه بندی گوگل شما خوب است یا خیر . با اینکه از نظر تاریخی سرعت سایت مهم ترین فاکتور در رتبه بندی نبوده است ، اهمیت آن در حال رشد است . کند بودن وب سایت باعث کندتر شدن crawling rate می شود و بنابراین گوگل صفحه های شما را با سرعت کمتری ایندکس می کند . نمایش پست های تازه در نتایج گوگل زمان بیشتری طول خواهد کشید . بنابراین ، افزایش سرعت وب سایت باعث سریع تر شدن ترافیک ارگانیک برای پست های تازه و رتبه بندی بهتر می شود .

افزایش سرعت سایت وردپرس

افزایش سرعت سایت وردپرس

علاوه براین ، وب سایت سریع تجربه کاربری بسیار بهتری از وب سایت کند ارائه خواهد کرد . زمان جستجو نشان می دهد که مردم از وب سایت های کند چیز زیادی نمی خرند و مطالب آن ها را زیاد نمی خوانند . همین می تواند دلیل کافی و قانع کننده ای باشد تا بکوشید سرعت وب سایت خود را تا حد امکان بالا ببرید .

ابزارهای سرعت سایت

ما در website reviews خود همواره سرعت یک وب سایت را بررسی می کنیم . بدون شک سرعت وب سایت در زمانی که آن را در محل های مختلف باز می کنید ، با هم متفاوت است . به همین دلیل است که ابزارهای سرعت همواره نتایج مشابهی ندارند . به همین دلیل  ما در بررسی وب سایت ها از تمامی ابزارهای خود استفاده می کنیم و فقط به یکی از آن ها تکیه نمی کنیم .

تعدادی از ابزار های بررسی سرعت لود وب سایت در اینترنت :

 

Google Page Speed Insights موبایل و دسکتاپ را از هم جدا می کند ، Pingdom Tools امکان چندین مکان مختلف را فراهم می کند ، و Yslow این بررسی ها را به طور مناسبی تقسیم بندی کرده است . WebPageTest چند بررسی اصلی دارد که به شکلی مناسب درجه بندی می کند . ما به شما توصیه می کنیم برای بررسی سرعت وب سایت خود از تمام این ابزارها استفاده کنید . آن ها در ترکیب با یکدیگر کامل ترین مرور سرعت وب سایت را برایتان انجام می دهند .

اگر می خواهید سرعت سایت تان را امتحان کنید ، می توانید url وب سایت خود را در این امتحان ها وارد کنید . آن ها طرعت وب سایت تان را بررسی می کنند و چند پیشنهاد و گزینه برای بهبود سرعت به شما می دهند . هم Google و هم YSlow توضیحات منطقی ، حساس و خوبی در جنبه های مختلف دارند که با کمک آن ها می توانید سرعت سایت را بهبود دهید . سایر ابزارها توضیحات کمتری می دهند که تفسیرشان هم کمی مشکل است .

افزونه هایی برای سرعت سایت

نصب یک افزونه caching  در صورتی که هاست تان آن را برایتان فراهم نمی کند ، می تواند سرعت سایت را واقعا افزایش دهد . Wp Super Cache کاری را انجام می دهد که به طور خلاصه گفته : از سایت تان cache گیری می کند . این افزونه کارش را بدون سروصدای زیادی انجام می دهد . WP Rocket بهتر است ، آن ها راه حلی برای بهبود سرعت سایت بدون زحمت زیاد و خطری برای خراب کردن برخی چیزها ارائه می دهند . WP Rocket یک افزونه پولی است اما WP Super Cache رایگان است .

با توجه به سابقه تاریخی ، ما هم W3 Total Cache را توصیه می کنیم . با اینکه این افزونه آچار فرانسه بهینه سازی سایت های وردپرس در بسیاری جهات است ، بسیاری از مردم به آن اعتماد چندانی ندارند . ما دیده ایم که با استفاده از آن سرعت بسیاری از سایت ها به جای بیشتر شدن ، کمتر هم شده است و به همین دلیل دیگر آن را توصیه نکردیم .

نتیجه گیری

در کنار نصب یک افزونه Caching ، برای افزایش سرعت وب سایت می توانید چند کار دیگر هم انجام دهید . انتخاب یک هاستینگ دیگر ، استفاده از یک CDN و یا کوچک تر کردن اندازه تصاویر می تواند کمک زیادی به افزایش سرعت وب سایت وردپرس کند .

حسن موحد

عاشق طراحی وب سایت هستم و 8 سال هست در این زمینه فعالیت می کنم و تمرکزم بر روی خرسند نگه داشتن مشتری است .

ارسال نظر