ایجاد یک روش پرداخت سفارشی در اپن کارت : قسمت اول

تاریخ : ۱۳ بهمن ۱۳۹۴ | دسته بندی : اپن کارت | برچسب ها : ,,,,

پذیرش پرداخت های آنلاین یکی از ویژگی های ضروری در هر وب سایت تجارت الکترونیک است . در این مجموعه ، می خواهیم روش های پرداخت موجود در اپن کارت را بررسی کنیم .

در این مجموعه ، ابتدا درباره روش های پرداخت از پیش قرار داده شده در اپن کارت بحث می کنیم . سپس چگونگی ایجاد یک روش پرداخت سفارشی را که هدف نهایی ما در این مجموعه آموزشی است ، بررسی می کنیم .

اپن کارت ماژول های پرداخت از پیش نصب شده فراوانی دارد . به احتمال فراوان ، روش پداخت انتخابی خود را که در حال حاضر در دسترس است خواهید یافت . اگر نیافتید ، در فروشگاه اپن کارت، extension های شخص ثالث فراوانی وجود دارند .

حال ابتدا به سراغ بخش back-end می رویم .

Back-end در اپن کارت

به بخش back-end فروشگاه خود بروید . به مسیر Extensions > Payments بروید . در اینجا تمامی روش های پرداخت موجود فهرست بندی شده اند .

 

Listing of Payment Methods

همان طور که می توانید ببینید ، تا اینجا روش های پرداخت برای محبوب ترین درگاه های پرداخت مانند PayPal ، ۲Checkout ، Authorize.net و غیره دردسترس هستند ؛ به هر حال ، به طور پیش فرض تنها دو روش پرداخت نصب و فعال شده اند ، که Cash on Delivery و Free Checkout هستند .

در front-end ، فقط روش های پرداخت فعال شده در back-end نمایش داده می شوند . برای اینکه روش پرداخت انتخابی خود را در front-end نمایش دهید ، دو کار باید انجام دهید . ابتدا ، روش پرداخت را نصب کنید ، و سپس آن را پیکربندی و فعال کنید . فقط با نصب آن ، نمی توانید در front-end نمایش دهید .

علاوه براین ، اگر متوجه شده باشید ، یک گزینه Free Checkout هم در آنجا وجود دارد . این گزینه فقط در صورتی در گزینه های پرداخت نمایش داده می شود که سفارش کلی صفر باشد . این کار در برخی وضعیت های معین مفید است ، برای مثال ، زمانی که بخواهید چند پیش نمایش محصول در فروشگاه خود ایجاد کنید ، و هنوز می خواهید آن سفارش را بگیرید .

نصب و فعالسازی “Paypal Payments Standard”

حال بیایید نصب یک روش پرداخت جدید برای فروشگاه تان را بررسی کنیم . روی لینک Install مربوط به Paypal Payments Standard کلیک کنید تا این ماژول پرداخت نصب شود .

Install the PayPal Payments Standard

پس از نصب موفق Paypal Payments Standard ، یک لینک دیگر یعنی Edit را مشاهده می کنید که ما رابه رابط فرم پیکربندی می برد .

 

Edit the PayPal Payments Standard Configuration

روی لینک Edit مربوط به Paypal Payments Standard  کلیک کنید ، که فرم پیکربندی را باز می کند .

 

PayPal Payments Standard Configuration Interface

 

فرم پیکربندی پارامترهای مورد نیاز برای این روش پرداخت را نشان می دهد . این پارامترها برای روش های پرداخت متفاوت با هم فرق می کنند ، زیرا برای هر یک از این روش ها پارامترهای متفاوتی نیاز است . دراینجا برخی از این پارامترهای مهم را بررسی می کنیم .

  • Status : نشان می دهد که روش پرداخت در front-end فعال شده است یا خیر .
  • Order status : به شما این امکان را می دهد تا وضعیت سفارش خود را در زمانی که تکمیل شده با استفاده از این روش پرداخت انتخاب کنید . برای اکثر موارد “Pending ” گزینه مناسبی است .
  • Geo Zone : این روش پرداخت را برای مناطق جغرافیایی معینی نشان می دهد . اگر گزینه ” All Zones ” را انتخاب کنید ، روش پرداخت برای تمامی کاربران بدون درنظر گرفتن موقعیت جغرافیایی شان نمایش داده می شود .
  • Sort Order : ترتیب فهرست بندی روش پرداخت است .

علاوه بر این ها ، چند پارامتر مخصوص PayPal هم وجود دارند ، مانند Email ، Transaction Method ، Sandbox Mode و غیره . و خواهید دید که پارامترهای وضعیت سفارش متفاوتی وجود دارند که وضعیت سفارش در طول معامله PayPal را منعکس می کنند .

پس از وارد کردن اطلاعات مورد نیاز ، روی دکمه Save کلیک کنید تا تغییرات ذخیره شوند . با استفاده از همین روش می توانید چندین روش پرداخت را برای فروشگاه خود فعال کنید .

اولین امتحان front-end

پس از فعالسازی و پیکربندی روش های پرداخت در back-end ، آن ها را در front-end امتحان می کنیم .

به بخش front-end فروشگاه خود بروید . چند محصول را به سبد خرید اضافه کنید و روند بررسی را آغاز کنید . اپن کارت برای این بررسی رابط کاربری مناسبی را فراهم کرده است . ما مستقیم به مرحله پنجم بررسی می رویم که Payment Method است .

 

PayPal Method Selection - Front End

 

بنابراین ، همان طور که می توانید ببینید ، گزینه PayPal اکنون به همراه Cash on Delivery پیش فرض در دسترس است .

پس از تایید سفارش در مرحله پایانی روند بررسی ، برای پرداخت وجه به سایت PayPal بازگردانی می شوید . پس از تکمیل پرداخت در PayPal به فروشگاه خود بازگردانی می شوید . این روندکاری برای هریک از درگاه های پرداخت به همین شکل است .

نتیجه گیری

در این قسمت ، مقدمات روش پرداخت در اپن کارت را توضیح دادیم . شما نحوه نصب یک روش پرداخت موجود در هسته را آموخته و آن را برای روند بررسی front-end فعال کردید . برای کسب اطلاعات بیشتر درباره روش های پرداخت اپن کارت و ساخت روش های پرداخت سفارشی خود با ما در بخش های بعدی این مجموعه همراه باشید .

حسن موحد

عاشق طراحی وب سایت هستم و 8 سال هست در این زمینه فعالیت می کنم و تمرکزم بر روی خرسند نگه داشتن مشتری است .

ارسال نظر