ایجاد یک روش ارسال سفارشی در اپن کارت : قسمت اول

تاریخ : ۱۷ بهمن ۱۳۹۴ | دسته بندی : اپن کارت | برچسب ها : ,,,

بااینکه اپن کارت چند روش ارسال مفید در هسته خود فراهم می کند ، همواره این احتمال وجود دارد که بخواهید خودتان یک روش تازه ایجاد کنید . از طرف دیگر ، به عنوان یک توسعه دهنده وب همیشه می کوشید چارچوب گزینه خودتان را بررسی کنید تا چگونگی ایجاد روش سفارشی خود را ببینید .

در این مجموعه می خواهیم یک ماژول روش ارسال سفارشی در اپن کارت ایجاد کنیم . این موضوع دو قسمت دارد ، و در قسمت اول یک فرم پیکربندی back-end برای روش ارسال سفارشی مان ایجاد کنیم .

برای ایجاد یک روش ارسال سفارشی در اپن کارت باید فایل ها را مطابق با قراردادهای آن اجرا کنیم . شما در back-end باید یک فرم پیکربندی فراهم کنید که مدیر با استفاده از آن بتواند قیمت ، منطقه جغرافیایی و سایر پارامترهای مربوط به روش ارسال را پیکربندی کند . در front-end فایل های مورد نیاز را اجرا می کنید ، به طوری که روش ارسال سفارشی تان در طول وارسی انتخاب شود .

امروز ، نصب back-end را بررسی می کنیم . ما فرض می کنیم که آخرین نسخه اپن کارت را نصب کرده اید . در قسمت دوم ، همتای front-end را بررسی می کنیم که در آن نصب فایل front-end و پیش نمایش در front-end را خواهیم دید .

نگاهی سریع بر نصب فایل در back-end

در اینجا فهرستی از فایل های مورد نیاز در back-end را ارائه می کنیم . ما برای روش ارسال سفارشی خود از نام ” custom ” استفاده می کنیم .

  • admin/controller/shipping/custom.php : یک فایل کنترلر است که در آن هر چیز لازم برای فرم پیکربندی را نصب می کنیم .
  • admin/language/english/shipping/custom.php : یک فایل زبان است که برچسب های مربوط به فرم خود را در آن تعریف می کنیم .
  • admin/view/template/shipping/custom.tpl : یک فایل قالب view است که کد HTML فرم پیکربندی مان را در بر می گیرد .

بنابراین ، نصب back-end به این ها مربوط می شود .

نصب فایل

بیایید نصب کنترلر را شروع کنیم .

ایجاد یک فایل کنترلر

یک فایل  admin/controller/shipping/custom.php ایجاد کنید و محتوای زیر را در آن جایگذاری کنید :

این یک فایل مهم است ، چون بیشترین بخش منطق فرم پیکربندی back-end را تعریف می کند . ما اسنیپت های مهم موجود در روش index کنترلر را بررسی خواهیم کرد . بر اساس قرارداد ، شما باید نام کلاس را تعریف کنید ControllerShippingCustom .

در روش index ما کارخود را با بارگذاری فایل زبان و نصب عنوان صفحه شروع می کنیم .

سپس مدل setting را بارگذاری کرده و تنظیمات را در پایگاه داده های موجود به عنوان یک داده POST فرم پیکربندی ذخیره می کنیم . پیش از ذخیره داده ها ، فرم را با استفاده از روش validate که در آن فایل تعریف شده ، تایید می کنیم .

پس از آن ، برچسب های زبان را در آرایه $data  اختصاص می دهیم ، به گونه ای که بتوانیم به آن ها در قالب فایل view دسترس داشته باشیم . حال کمی جلوتر می رویم ، در آنجا یک اسنیپت استاندارد برای نصب لینک های breadcrumb وجود دارد .

سپس ، متغیر action را نصب می کنیم تا مطمئن شویم فرم به روش index  ارسال می شود .و به همین شیوه ،کاربران در صورتی که بر روی دکمه Cancel کلیک کنند به فهرست روش های ارسال بازگردانی می شوند .

کمی جلوتر ، کدهایی وجد دارند که مقدارهای پیش فرض فیلدهای فرم پیکربندی را در حالت add یا edit پر می کنند .

در بخش بعد ، کلاس های مالیاتی و مناطق جغرافیایی را از پایگاه داده ها بارگذاری می کنیم که به صورت گزینه های پایین افتادنی در فرم پیکربندی به کار خواهند رفت .

درپایان ، قالب های فرزند و قالب اصلی view را تخصیص می دهیم .

ایجاد یک فایل زبانی

یک فایل را در admin/language/english/shipping/custom.php ایجاد کنید و محتوای زیر را در آن جایگذاری کنید .

محتوای این فایل باید خودش همه چیز را توضیح دهد !

ایجاد یک فایل view

یک فایل را درadmin/view/template/shipping/custom.php  ایجاد کرده و محتوای زیر را در آن جایگذاری کنید .

این بار هم درک این ها نباید مشکل باشد . هدف این فایل قالب این است که فرم پیکربندی را برای روش ارسال سفارشی مان فراهم کند ؛ و از کدهایی استفاده می کند که پیشتر در فایل کنترلر نصب کرده ایم .

بنابراین ، نصب فایل back-end برای روش ارسال سفارشی ما تا همین جا مربوط می شود . در بخش بعد ، نحوه فعال سازی روش ارسال سفارشی مان را بررسی می کینم و خواهیم دید که فرم پیکربندی به چه شکل است .

فعال سازی روش ارسال سفارشی

به بخش admin و به مسیر Extensions > Shipping بروید . در اینجا باید ببینید که روش ارسال سفارشی مان به عنوان Custom Rate فهرست بندی شده است . روی علامت + کلیک کنید تا روش ارسال سفارشی مان نصب شود . پس از نصب ، باید لینک Edit را ببینید که فرم پیکربندی را باز می کند . روی آن کلیک کنید ، حال فرم باید مانند تصویر زیر باشد .

Configuration Form

فیلدهای مهم در فرم بالا ، Tax Class و Geo Zone هستند .

فیلد Tax Class به شما این امکان را می دهد تا در صورتی که می خواهید مالیات بیشتری را به جز مقدار تعیین شده در فیلد Cost اضافه کنید ، گزینه مناسب را انتخاب کنید . فعلا بیایید گزینه Taxable Goods را انتخاب کنیم .

در فیلد Geo Zone می توانید منطقه ای را که این روش در آن اجراشدنی است ، تعیین کنید ؛ برای سادگی کارمان ، All Zones را انتخاب کنید . علاوه براین ، دقت کنید که وضعیت آن را در حالت Enabled قرار دهید ، در غیر این صورت ، در وارسی front-end فهرست بندی نخواهد شد .

پس از تکمیل اطلاعات لازم روی دکمه Save کلیک کنید تا تغییرات ذخیره شوند . برای امروز کافی است ، و به زودی با بخش بعدی برمی گردیم که نصب فایل front-end را برایتان توضیح خواهیم داد .

نتیجه گیری

امروز مجموعه ای را با موضوع نحوه ایجاد یک روش ارسال سفارشی در اپن کارت آغاز کردیم . در این قسمت ، بخش back-end را مرور کردیم و نحوه نصب فرم پیکربندی را بررسی کردیم .

حسن موحد

عاشق طراحی وب سایت هستم و 8 سال هست در این زمینه فعالیت می کنم و تمرکزم بر روی خرسند نگه داشتن مشتری است .

ارسال نظر