افزایش سرعت سایت وردپرسی خود

تاریخ : ۲۴ دی ۱۳۹۴ | دسته بندی : سئو | برچسب ها : ,,,
افزایش سرعت سایت وردپرس

با سلام و عرض ادب خدمت تمام خوانندگان گرامی

 

یکی از راه های ماندگاری کاربران وب سایت شما افزایش کیفیت طراحی وب سایت شما می باشد . خود این بحث به چند قسمت از جمله طراحی رابط کاربری و همچنین طراحی خدمات تقسیم می شود که می توان معقوله سرعت وب سایت را در هر دو گزینه تعبیه کرد ، به همین خاطر است که می توان گفت اگر سرعت وب سایت طراحی شده شما مناسب باشد ، پس به یکی از رتبه های ماندگاری کاربران در وب سایت دست یافته اید .

پس بیایید یاد بگیرم چگونه سایت وردپرس خود را افزایش سرعت دهیم  .

 

۱-مهمترین بخش انتخاب هاست مناسب :

باید به یاد داشته باشید استفاده از سرویس هاستینگ مناسب از اهمیت زیادی در سرعت وب سایت وردپرسی شما برخوردار است ، به همین دلیل باید نقشه ای از محل زندگی مخاطبان وب سایت خود داشته باشید چرا که این کار باعث می شود هاستینگ ی را بر گزینید که نزدیکی بیشتری به مخاطبان وب سایت شما داشته باشد .

به عنوان مثال : مخاطبان وب سایت من بیشتر از ایران هستند به همین دلیل برای سرعت وب سایت خود باید هاستینگی از ایران را انتخاب نمایم .

۲- استفاده از افزونه های کش :

اطلاعات وب سایت شما در هاستینگ و همچنین در پایگاه داده ها ذخیره سازی می شوند ، این موضوع زمانی که شما در خواست دیدن وب سایت را دارید در زمان فراخوانی به خاطر پردازش این اطلاعات برای نمایش به شما باعث افت سرعت وب سایت برای مشاهده

خواهد شد . حال اگر ما یک بار این پردازش را ذخیره و در دفعات بعدی نتیجه را فقط نمایش دهیم به آن کش می گوئیم . کش کردن انواع مختلفی دارد به همین خاطر استفاده از یک افزونه مناسب کش برای شما بسیار مناسب است .

۳- تصاویر با حجم بالا :

ما می دانیم که تمام فایل ها و اطلاعات در کامپیوتر مقداری فضا را اشغال خواهند کرد در این بین ویدئو و بعد تصاویر و بعد از آن نوشته ها دارای حجم بالایی هستند . به طور کلی می توان گفت مدیا ها دارای حجم نسبتا بیشتری می باشند . به همین خاطر اگر

شما در صفحه اول وب سایت خود یک تصویر با حجم فرضا دو مگ داشته باشید علاوه بر منتظر ماندن برای لود صفحه می بایست ۲ مگ هم به حجم صفحه اضافه کنید . به همین خاطر است که تصاویر با حجم بالا در بهینه سازی وردپرس شما نقش به سزایی ایفا می کند .

در طراحی سایت شما دو راه حل برای حل این مشکل دارید :

۱- تصاویر را کاهش حجم دهید

۲- کاری کنید که تصاویر تا زمان احتیاجشان لود نشود

به نظر من راه حل اول از دومی کاملا منطقی تر است ، چرا که کاربران حوصله انتظار دانلود تصاویر با این حجم را در بسیاری از موارد ندارند .

 

در وب سایت وردپرسی خود شما می توانید از افزونه هایی نمونه افزونه : https://wordpress.org/plugins/ewww-image-optimizer/  استفاده نمائید . بسیارند از این دست افزونه ها

 ۴- فشرده سازی یا به قول علمی می نی فای کردن فایل های css  و javascript

باید به یاد داشته باشیم در هر فایل فاصله ها و همچنین سطر ها در برنامه نویسی به حجم آن فایل افزوده خواهد شد و همین موضوع باعث می شود که حجم یک فایل ۱۰ کیلو بایتی گاهلا به ۲۵۰ کیلو بایت هم برسد . این موضوع در یک فایل شاید تاثیر زیادی نداشته باشد ولی

اگر فایل ها گسترده باشند این موضوع باعث می شود که سرعت وب سایت شما به شدت افت پیدا کند .

برای مثال در وب سایت های امروزی حداقل ده فایل جی اس و حدودا ۳ فایل سی اس اس وجود دارد حال بر اساس فرمول بالا این مشکل را بررسی کنید :

 

خوب راه حل این کار برای سایت های وردپرس ساده است ، فقط کافیه که از افزونه هایی مثل wp-minify استفاده نمائید .

 

 

در قسمت بعد ادامه این موضوعات را توضیح خواهیم داد ، امیدوارم که از این نوشته هر چند بد لذت برده باشید .

حسن موحد

عاشق طراحی وب سایت هستم و 8 سال هست در این زمینه فعالیت می کنم و تمرکزم بر روی خرسند نگه داشتن مشتری است .

ارسال نظر