بسیاری از استراتژی های لینک سازی می توانند نتایج معکوس داشته باشند و ضرر آن ها برای سایت وردپرس تان بیش از فایده شان است . اگرمی خواهید با استفاده از آنچه ما استراتژی جامع SEO می نامیم رتبه بندی خود را در بلند مدت بهبود بخشید ، بدون شک باید برخی تاکتیک های ساخت لینک را انجام ندهید . ما دراینجا نبایدهای لینک سازی را شرح می دهیم : باز هم تاکید می کنیم تاکتیک هایی که بدون شک نباید انجام دهید .

لینک سازی

لینک سازی

تاکتیک های پرمخاطره ساخت لینک

در گذشته لینک سازی به این معنا بود که لینک ها را  اغلب با خرید یا معامله آن ها در هر تعداد صفحه خارجی که امکان دارد ، قرار می دادند  . از زمان پیدایش Google Penguin این تاکتیک ها به یک استراتژی SEO مخاطره آمیز تبدیل شده است . اگر در تاکتیک های ساخت لینک شما Spamming هم وجود داشته باشد ، سایت تان در معرض خطر یک Google Penalty قرار می گیرد و ممکن است به طور کامل از نتایج Google محروم شود . قرار دادن لینک های فراوان احتمال دارد برای مدت کوتاهی به بهبود رتبه بندی سایت تان کمک کند، اما شاید در یک دوره بلند مدت اینطور نباشد . من حدس می زنم بیشتر شما می دانید که از کدام تاکتیک های ساخت لینک هرگز نباید استفاده کنید . در اینجا برخی از نبایدهای آشکار ساخت لینک را جمع بندی می کنیم و سپس درباره برخی از این نبایدهایی که کمتر مشهورند اما با همین اندازه اهمیت دارند بحث می کنیم .

نبایدهای آشکار ساخت لینک

نباید تعداد زیادی لینک بخرید . نباید تبادل لینک کنید . برای دریافت لینک نباید از هیچ برنامه خودکار استفاده کنید . نباید با محتواهای ضعیف یا خارج از موضوع ، وبلاگ نویسی مهمان کنید . در بلاگها یا فروم ها نباید دیدگاه بنویسید ، اگر تنها هدفتان گذاشتن یک لینک در آن دیدگاه است . نباید anchor text خود را بیش از بهینه سازی کنید ( anchor text متنی است که می توانید روی آن کلیک کنید ، و یا Hyperlink باشد ) . نباید لینکهایی داشته باشید که به موضوع وب سایت تان ربط ندارند . نباید از سایت هایی که محتوای واقعی ندارند لینک داشته باشید . نباید از سایت هایی که تنها هدفشان تبلیغ برای قماربازی ، ویاگرا و پورن باشد ( تنها در صورتی این کار را انجام دهید که سایت تان در باره این ها باشد ) .

همه لینک ها به صفحه اصلی نباشند

باید مطمئن باشید که لینک های به صفحه های مختلف وب سایت تان دریافت می کنید و نه فقط به صفحه اصلی . اگر فقط – و اصولا – لینک هایی به صفحه اصلی تان دریافت می کنید ، ساخت لینکتان spammy به نظر می آید . البته ، اگر کسی بخواهد در مورد برند شما مطلبی بنویسد ، یک لینک به صفحه اصلی تان کار مناسبی است . اما اگر در وب سایتی درباره محصولات یا اخبار مطلب نوشته می شود ، معمولا لینک هایی به محصولات ، اخبار یا صفخه های بلاگ زده می شوند . این همان روش طبیعی است که افراد طبق آن به سایر صفحات لینک می زنند . باید مطمئن شوید که استراتژی ساخت لینک تان به همین روش طبیعی لینک زدن سایر افراد شبیه باشد . فواید بیشتر : لینک زدن به یک صفحه خاص تر احتمالا باعث تغییرات بهتر در وب سایت تان می شود! بنابراین باید بر روی دریافت لینک های مربوط به صفحه های محصولات مهم یا مربوط به صفحه های محتوایی اساسی تان کار کنید . لینک به صفحه هایی را دریافت کنید که معامله در آن ها بسته می شود ! این کار به وب سایت شما یک پروفایل لینک قابل اطمینان می دهد و همزمان تغییر در سایت تان را افزایش می دهد .

برای خرید لینک هزینه پرداخت می کنید ؟ ما می گوییم : این کار را نکنید !

یکی دیگر از نبایدهای ساخت لینک ، خرید لینک است . شاید همه شما بدانید که خرید لینک های فراوان از شرکت هایی که ادعا می کنند به سرعت رتبه بندی شما را ارتقا می دهند چیزی نیست که ما در Yoast تبلیغ می کنیم . اما در خصوص یک لینک از یک شرکت خصوصی چطور ؟ یا از یک وب سایت بسیار با کیفیت درهمین نزدیکی چطور ؟ خرید لینک از چنان شرکتی کار اشتباهی است ؟ گوگل چگونه آن را تشخیص می دهد ؟

گوگل درباره لینکی که شما از شرکت می خرید چیزی نخواهد دانست . با این وجود ما توصیه می کنیم این کار را نکنید . اگر این شرکت لینکی به شما فروخته باشد ، می تواند به افراد بیشتری لینک بفروشد . و هرچند یک لینک باعث هشدار گوگل نخواهد شد ، اما وقتی تعداد لینک های مشکوک در وب سایتی بیشتر می شوند ، خطر برخورد Penguin یا جریمه نیز بیشتر می شود .

محتواهای خود را در سایت های مختلف نچرخانید

یک روش برای دریافت لینک نوشتن مقالاتی راجع به شرکت یا محصولاتتان و تلاش برای انتشار آن ها در سایر سایت هاست . مواقب باشید که یک محتوای یکسان را در وب سایت های مختلف انتشار ندهید . مقاله ای که در آن جمله ها و پاراگراف ها تغییر می کنند و چند کلمه جایگزین می شوند هنوز برای مقاله اصلی مانند یک محتوای تکراری است . حتی اگر این ترفند را چندین بار تکرار کنید . چرخاندن محتوا ، ایجاد محتوای جدید نیست . این یک ترفند ساخت لینک است و می تواند نتیجه معکوس داشته باشد . برای بیننده هایی مقاله بنویسید که قیمت هایتان را برایشان می فرستید . بله ، کار زیادی می برد . هیچ کس نمی گوید که ساخت لینک کار آسانی است .

رسانه های اجتماعی را فراموش نکنید

اگر در حال ساخت لینک هستید ، رسانه های اجتماعی را فراموش نکنید ! بدون شک باید رسانه های اجتماعی را در استراتژِی ساخت لینک خود بگنجانید ، هرچند مشخص نیست که لینک های مربوط به رسانه های اجتماعی تا چه حد به ارتقای رتبه بندی شما کمک می کنند . اگر به طور ناگهانی لینکهایی از سایر وب سایتها دریافت می کنید ، ممکن است دریافت نکردن لینک از برخی رسانه های اجتماعی هم عجیب باشد . البته این کار باعث نمی شود که در نظر گوگل  spammy به نظر آیید . بنابراین ، درکنار تلاش برای دریافت لینک از وب سایت های مناسب ، برروی گرفتن اشتراک ها ، تویت ها و لینک هایی از پلتفرم های رسانه های اجتماعی هم سرمایه گذاری کنید .

جعل نکنید !

استراتژی لینک سازی شما نباید طبیعی به نظر آید ، بلکه باید طبیعی باشد ! مطمئن شوید که ساخت لینک تان جعلی نباشد . لینک ها را هم باید بگنجانید زیرا می توانند برای کاربران وب سایت مفید باشند . لینکها باید با محتوای صفحه ای که در آن آورده می شوند متناسب باشند . استراتژی ساخت لینک  باید بخشی از استراتژی بازاریابی باشد که هدفش اطلاع رسانی درباره شرکت ، وب سایت یا محصولاتتان است . هدف آن نباید این باشد که تا حد امکان فقط لینکهای باکیفیت جذب کند .

نتیجه گیری : لینک ها همواره باید مفید باشند

از یک دیدگاه SEO جامع لینک ها باید برای کاربران وب سایت مفید باشند . لینک باید وجود داشته باشد ، زیرا به معنای چیزی است ،زیرا متنی که لینک بدان ضمیمه شده است به آن صفحه خاص اشاره می کند . اگر لینکی مربوط به Google  وجود داشته باشد و روی آن کلیک نشود ، احتمالا جایش در آنجا نیست .

منظور از وجود لینک این است که رویش کلیک شود . بنابراین هدف از ساخت لینک باید این باشد که برای بینندگان وب سایت مفید باشد و روی آن کلیک کنند .

حسن موحد

عاشق طراحی وب سایت هستم و 8 سال هست در این زمینه فعالیت می کنم و تمرکزم بر روی خرسند نگه داشتن مشتری است .

ارسال نظر

نظرات مطلب