در قسمت قبل ۶ مورد از این ترفند ها را برایتان گفتیم . در این قسمت از ترفند شماره ۷ می گوییم .

۷- نشان دادن محتوا فقط برای مشترکان RSS

برای افزایش مشترکان فید RSS خود می توانید هدیه ای قرار بدهید که فقط برای آن ها در دسترس باشد . با استفاده از کد زیر می توانید یک کد کوتاه جدید ایجاد کنید که می توانید محتوا را در لفافه قرار دهید تا بازدیدکنندگان عادی نتوانند آن را ببینند اما مشترکان RSS می توانند .

۸- نشان دادن محتوا فقط برای کاربرانی که وارد سایت شده اند

در همین زمینه می توانید کاری کنید که فقط کاربران ثبت نام کرده بتوانند محتوای سایت را ببینند . کد زیر یک کد کوتاه جدید ایجاد می کند که با استفاده از آن می توانید محتوا را در لفافه قرار دهید تا کسانی که فقط می خواهند به طور موقت به وب سایت تان سر بزنند نتوانند آن را ببینند ، اما کاربران ثبت نام کرده بتوانند ببینند .

۹- نمایش لینک ها برای به اشتراک گذاری پست ها در شبکه های اجتماعی

اگر به هر دلیلی نمی خواهید از فیسبوک استاندارد ، تویتر و سایر دکمه های شبکه های اجتماعی برای به اشتراک گذاری پست هایتان استفاده کنید ، می توانید با کد زیر و شاید استفاده از آن در کنار یکی از مجموعه آیکون های Smashing Magazine مانند  Flavours لینک های خودتان را اضافه کنید .

در اینجا ما محتوا را با استفاده ار تابع the_content فیلتر خواهیم کرد . اما برخلاف آنچه در زمان تنظیم طول excerpt یا حذف متاتگ generator انجام دادیم ، این بار نمی خواهیم آن را بازنویسی کنیم ، بلکه در عوض لینک خودمان را به آن ضمیمه می کنیم . بنابراین ، این فیلتر محتوای اصلی پست را بازگردانی می کند ، در حالیکه درست پس از آن بر لینک های شبکه اجتماعی ما تمرکزمی کند .

این کد لینک ها را هم به صورت نمای کامل برای پست ها و هم درصفحه های آرشیو ( مانند صفحه های category و pages ) اضافه می کند . اگر می خواهید که برای پست ها فقط در نمای کامل نشان داده شوند ، کد زیر را درست قبل از global $post; اضافه کنید :

با این روش لینک ها تنها در زمانی که کاربر از پست کامل یا صفحه مربوط به یک تصویر بازدید می کند ضمیمه خواهند شد .

۱۰- افزودن اوگو به صفحه ورود

برای افزودن لوگوی خود به صفحه ورود برای مدیران ، از این هوک action یعنی : login_head استفاده کنید . که تمامی تابع هایی که به آن عنصر head صفحه ورود ضمیمه شده اند را اجرا می کند . در اینجا ما دو کار انجام می دهیم :

تغییر لوگو ، و تغییر لینکی که لوگو به آن اشاره می کند .

این کد  CSS لوگوی شما را جایگزین لوگوی وردپرس می کند . می توانید مسیر تصویر در خط چهارم کد بالا را تغییر دهید تا با قالب خودتان جور درآید .

علاوه براین ، جاوااسکریپت URL لوگو را تغییر می دهد ، طوری که می توانید به جای رفتن به wordpress.org به صفحه اصلی خود بروید .

حرف های پایانی

تا اینجا چگونگی سفارشی سازی لینک ها و آیکون های مربوط به شبکه های اجتماعی در وردپرس ، چگونگی نمایش محتوا فقط برای کاربران وارد شده به سایت ، چگونگی سفارشی سازی فید RSS و موارد دیگر را با هم بررسی کردیم . اما مهم ترین نکته ای که باید به آن توجه کنید این است که می توانید آن را در راه های بی نهایت بسازید . برای مثال ، می توانید لینک های شبکه اجتماعی را فقط در فیدهایتان اضافه کنید ، یا لوگوی خود را در انتهای فید اضافه کنید ، یا با استفاده از CSS صفحه ورود را سفارشی کنید و از این قبیل .

هوک های action و فیلترها ابزارهای مناسبی برای تغییر خروجی یک قالب هستند ، خواه در پایگاه داده ها نوشته شده باشد یا در مرورگر بازدید کننده اجرا شده باشد . می توانید در مستندات وردپرس مطالب بیشتری راجع به action ها و فیلترها بخوانید .

حسن موحد

عاشق طراحی وب سایت هستم و 8 سال هست در این زمینه فعالیت می کنم و تمرکزم بر روی خرسند نگه داشتن مشتری است .

ارسال نظر