هک های زمینه دلخواه برای وردپرس

تاریخ : ۱ آذر ۱۳۹۳ | دسته بندی : دسته‌بندی نشده | برچسب ها :

یکی از بزرگترین دلایل محبوبیت وبلاگها انعطاف پذیری وردپرس می باشد ، به طوری که به کاربران اجازه ی ایجاد و اضافه کردن ارزشهای متفاوتی می دهد. در این مقاله ما ۱۰ راهکار مفید که شما میتوانید در وردپرس خود انجام دهید را آورده ایم .

۱- برای داده ها زمان انقضا قرار دهید .

sm2

مشکل : گاهی اوقات (برای مثال در حین اجرای یک بازی) شما می خواهید یک پست را انتشار دهید و بعد از یک زمان مشخص نمایش آن متوقف شود. ممکن است به نظر انجام این کار مشکل باشد اما با زمینه دلخواه ( Custom field ) وردپرس این کار ساده ای است.

 

راه حل : حلقه های وردپرس را ویرایش کرده و تکه کد زیر را در این کدها جای گزین  نمائید .

برای ساختن یک پست و قرار دادن زمان انقضایش ، ایجاد فقط زمینه دلخواه می باشد . مشخص کردن یک کلید انقضا ( با فرمت  mm/dd/yyyy 00:00:00 ) است و بعد از ان زمان پست دیگر نمایش داده نخواهد شد .

نکته : کدها باعث حذف و یا غیر قابل انتشار شدن پست ها نمی شوند فقط از نمایش آنها جلوگیری می کنند .

 ۲- تعریف نمایش پست ها در صفحه خانه

sm3

مشکل : من همیشه از این که  ۹۵% بلاگ ها پست هایشان را همیشه به یک روش در صفحه خانه نمایش می دهند تعجب میکنم. مطمئنا وردپرس این امکان را نمی سازد که شما چگونه پست هایتان را نمایش دهید ، اما انتظار می رود که این کار را به آسانی با زمینه دلخواه بشود انجام داد .

راه حل : با استفاده از کدهای زیر این امکان بوجود می آید .

دو روش وجود دارد :

۱- پست کامل

۲- فقط پست های برگزیده

پست ها معمولا به صورت خلاصه مشخص می شوند مگر آنکه در زمینه دلخواه آنها مقدار full را برابر با ۱ قرار دهید .

 ۳-نشان دادن mood (حالت) یا موزیکی که شما گوش میکنید.

sm4

مشکل: در حدود ۵ یا ۶ سال پیش من در بلاگم روی فرضیه ای به نام روزنامه نگاری زنده کار می کردم . البته آن به بزرگی وردپرس نبود اما آینده خوبی داشت که وردپرس این امکان را نداشت . برای نمونه به کاربر اجازه می داد تا هنگامی که در بلاگش بود حالت و یا موزیکی که مشغول گوش دادن بود نمایش داده شود .

راه حل : فایل single.php را باز کنید (یا فایل index.php ) و این کدها را در انتهای حلقه آن قرار دهید :

 

فایل را ذخیره کنید. زمانی که شما یک نوشته را می نویسی فقط کافی زمینه دلخواه را فراخوانی کنی و نام آن را mood بگذاری و مقدار ان را حالتی که در ان لحظه داری

۴-اضافه کردن متای توضیحات به پست هایتان

sm5

مشکل: وردپرس از متای توضیحات و یا برچسبها به صورت اولیه استفاده نمی کند . مطمئنآ برای سئو  متای برچسب ها اهمیتی ندارد . با وجود این آنها می توانند آمار موتورهای جستجوی وبلاگها را افزایش دهند.

چگونه با استفاده از زمینه های دلخواه (custom filed) برای پست های ویژه متای توضیحات اضافه کنیم ؟

راه حل : فایل header.php را باز کنید و هر کجا که با <head>  و یا </head> برخورد کردید کدهای زیر را مابین آنها قرار دهید :

 

۵-لینک به منابع خارجی

sm6

مشکل: وبلاگهای زیادی این سوال را از من می پرسند: چگونه می توان به منابع خارجی لینک داد به نحوی که پستی ایجاد کند که به سایت های دیگری خواننده را هدایت کند؟

راه حل : راه حل این مساله استفاده از زمینه دلخواه می باشد. اولین قدم باز کردن فایل  function.php و اضافه کردن کدهای زیر است:

 

اکنون هر موقع شما احساس کردید بخشی از پستتان جای دیگری از بلاگ شخصیتان باشد کافیست در قسمت پایین پستتان ادیت کنید و یک کلیدی به نام url1 یا title url یا url title را فراخوانی کنید و  external url را به جعبه داشتهایتان اضافه کنید.

۶- قرار دادن custom css styles

 

sm7

 

مشکل : گاهی اوقات بعضی از پست ها به  css style اضافی نیاز دارند . شما می توانید با سوئیچ کردن ویرایشگر ورد پرس به حالت html و اضافه کردن استایل های روی خط (inline ) به پستتان انجام دهید . اما با اینکه حتی حالت بر خط مفید است ، اما همیشه هم راه حل خوبی نیست .

با زمینه های دلخواه ما می توانیم به آسانی یک فراخوان css جدید برای پست های ویژه ایجاد کنیم  و به وبلاگمان اضافه کنیم .

راه حل : ابتدا فایل header.php را باز کنید وکدهای زیر را در بین دو تگ <head> یا </head> قرار دهید.

 

 ۷-باز تعریف برچسب <title >

sm1

مشکل : در وبلاگ ها مانند هر وبسایت دیگر محتوا ها مهم تر می باشند و SEO برای دستیابی به ترافیک بالا مهم می باشد . اما به صورت پیش فرض اکثر برچسب های <title> در انواع قالب های وردپرس بهینه سازی شده نیست .

بعضی از پلاگین های معروف هم مثل “All in One SEO Pack ” این موضوع را نادیده گرفته اند اما نگران نباشید این موضوع با زمینه های دلخواه امکان پذیر است .

راه حل : فایل header.php  را باز کنید برای ویرایش <title> را بیابید و این کد ها را در آن قسمت قرار دهید .

 

آنگاه اگر شما خواستید یک برچسب custom title تعرف کنید . به سادگی یک custom field به نام title ایجاد کنید و اطلاعات عنوان را به آن اضافه نمائید .

۸-از کار انداختن موتور جستجوگر برای پست های ویژه

sm8

مشکل : آیا تا کنون خواسته اید پست های نیمه محرمانه ای ایجاد کنید که خواننده های ویژه ای به آن دسترسی داشته باشند ولی با موتورهای جستجو یافته نشوند ؟

اگر این چنین است یک راه حل ساده به شما پیشنهاد می دهیم . از  زمینه دلخواه استفاده کنید .

راه حل : در ابتدا برای پست های مورد نظرتان یک ID قرار دهید نمونه ما یک پست با ID 17 استفاده می کنیم . فایل header.php  را باز کرده و کدهای زیر را بین <head> <head/> قرار دهید.

 

همش همین . راه حل مفید و زیبایی که جلوگیری از دسترسی موتورهای جستجو گر می کند .

۹-قرار دادن یا چاپ مقدار زمینه دلخواه به آسانی با یک تابع سفارشی .

sm9

مشکل : اکنون که ما کارهای زیادی که با زمینه دلخواه می توان انجام داد را نشان دادیم ، حال چگونه می توان با یک تابع اتوماتیک به آسانی مقدار زمینه دلخواه را بدست آورد ؟

بدست آوردن مقدار زمینه دلخواه کار سختی برای کسانی که با PHP آشنا هستند نیست . اما برای کسانی که پیشرفته نیستند ممکن است مشکل باشد .

راه حل: ایجاد یک تابع است ، آنرا داخل فایل  function.php خودتان قرار دهید. اگر آنرا ندارید ایجادش کنید .

 

اکنون تابع را فراخوانی کنید و مقدار زمینه دلخواه را داخلش قرار دهید . از کد های زیر استفاده کنید .

 

۱۰-وارد کردن دکمه (digg this) فقط هنگامی که احتیاج دارید .

sm10

مشکل : هنگام مواجه با ترافیک  digg .com معروف یک ایده خوب ادغام کردن دکمه  digg this داخل پست هایتان بطوری که خواننده بتواند در اشتراک پست هایتان شرکت کند . اما آیا همه پست ها به این دکمه نیاز دارند ؟ قطعا نه .

راه حل : زمینه های دلخواه یک بار دیگر به کمک مان می آید کافیست قدم های زیر را دنبال کنید :

 

۱ – فایل های php را باز کنید و کد های زیر را هر جا که خواستید دکمه digg this  نشان داده شود آن کد را قرار دهید.

۲ – به عنوان اولین بار که شما فایل php را ذخیره کردید شما می توانید یک زمینه دلخواه ایجاد کنید به نام  digg و آنرا به داشته هایتان اضافه کنید اگر آنرا مقدار دهی کنید یک دکمه  digg  در پست هایتان ظاهر می شود .

 

امیدوارم از مقاله فوق نهایت استفاده را برده باشید و ما را در والفا همراهی کنید . برای دسترسی به مقالات حرفه ای ثبت نام کنید . 

حسن موحد

عاشق طراحی وب سایت هستم و 8 سال هست در این زمینه فعالیت می کنم و تمرکزم بر روی خرسند نگه داشتن مشتری است .

ارسال نظر