روشهای افزایش رتبه سایت در الکسا | Alexa

تاریخ : ۲۶ آبان ۱۳۹۳ | دسته بندی : مقالات | برچسب ها :

 

 

این مقاله در مورد ۲۰ راه برای بهبود رتبه وب سایت در الکسا ارائه شده است. Alexa.com یکی از سایت های فرعی Amazon.com است و وب سایتی است که اطلاعاتی را درباره درجه میزان بازدید و ترافیک وب سایت ها ارائه می کند. رتبه الکسا با توجه به تعداد افرادی که بوسیله نوار ابزار الکسا یا همان Alexa Toolbar یک وب سایت را مشاهده می کنند اندازه گیری می شود. نهایتا ۲۰ راه و استراتژی وسیع را ارائه شده که شما میتوانید بوسیله آنها رتبه الکسای خود را بطور چشمگیری بهبود بخشید. در واقع ، رتبه الکسا یک سیستم درجه بندی است که بر روی تعداد بازدیدکنندگان یک وب سایت که نوار ابزار الکسا را نصب کرده اند پایه گذاری شده است. توضیح الکسا را دراین باره بخوانید :

رتبه ترافیک پایه گذاری شده بر مجموع بازدید ۳ ماه از بازدیدکنندگانی است که نوار ابزار الکسا را نصب کرده اند و یه اندازه گیری ترکیب شده از تعداد بازدید صفحات از هر بازدیدکننده و تعداد بازدیدکنندگان است. به عنوان مرحله اول ، محاسبات روزانه الکسا بروی تعداد بازدیدکنندگان و تعداد بازدید از صفحات برای همه سایت های روی اینترنت است.

مدیران وب سایت ها ، تبلیغ کنندگان و شبکه های آگهی از رتبه الکسای شما به عنوان یک پیمانه برای مشخص کردن ارزش یک لینک بر روی وب سایت شما استفاده می کنند. اگر شما بخواهید سایت خود را بفروشید یا یک لینک روی سایت خود قرار دهید برای بهبود رتبه الکسای خود تلاش بیشتری خواهید کرد زیرا این بهانه ای برای افزایش قیمت خواهد شد ! ReviewMe ، Text Link Ads و Sponsored Reviews تنها ۳ راه برای بهبود رتبه شما هستند.

راه های افزایش رتبه سایت در الکسا :

 1. نواز ابزار الکسا را نصب کنید و وب سایت خود را به عنوان صفحه خانگی ( Home Page ) قرار دهید.
 2. یک ابزار رتبه الکسا در سایت خود قرار دهید ( Alexa rank widget ) زیرا باعث خواهد شد تا اگر بازدیدکنندگان نوار ابزار الکسا را نصب نکرده باشند؛ بتوانند روی آن کلیک کنند و شما برای سیستم الکسا نقش نوار ابزار را اجرا کرده باشید.
 3. دیگران را تشویق کنید تا از نوار ابزار الکسا استفاده کنند.
 4. اگر در یک شرکت یا کافی نت کار می کنید نوار ابزار الکسا را روی همه مرورگر ها نصب کنید و سایت خود را به عنوان صفحه خانگی قرار دهید.
 5. به دوستان خود بگویید تا در مورد سایت شما در سایت الکسا نظر دهند.
 6. در مورد الکسا در سایت خود بنویسید. مدیران سایت ها و بلاگرها دوست دارند رتبه الکسای خود را بهبود بخشند. بنابراین با جستجو در اینترنت شما را خواهند یافت و بر روی لینک شما کلیک خواهند کرد.
 7. کاری کنید تا آدرس سایت شما را در انجمن ها خودنمایی کند. مدیران وب سایت ها معمولا نوار ابزار الکسا را نصب شده دارند و آن ها با کلیک بر لینک شما باعث بهبود رتبه شما خواهند شد. البته راه دیگر اشتراک مطالب خود در آن انجمن می باشد.
 8. مطالبی بنویسید که به وبمسترها مربوط باشد. این مطالب چون وبمسترها را شامل می شود و آن ها نیز نوار ابزار الکسا را نصب کرده اند نهایتا باعث بهتر شدن رتبه الکسای شما خواهد شد.
 9. در سایت ها یا انجمن های شبکه های اجتماعی آسیایی مطلب بفرستید. برخی از مدیران وب سایت ها اعتقاد دارند که کاربران سایت های شرق آسیا بزرگترین دارندگان نوار ابزار الکسا هستند. خودتان با مراجعه به ۵۰۰ سایت برتر الکسا این موضوع را بررسی کنید.
 10. یک قسمت ابزار وبمسترها در سایتتان بسازید. این یک مغناطیس ( جذب کننده ) برای وبمسترهایی است که معمولا سایت شما را بارها می بینند تا از ابزار سود ببرند ، برای مثال ابزار سئو گزینه مناسبی است.
 11. یکDugg یا Stumbled بگیرید که معمولا تعداد عظیمی از بازدیدکنندگان را به سایت شما هدایت می کند و تاثیر محضی روی رتبه الکسای شما خواهد داشت.
 12. ازPayperClick استفاده کنید. خریدن تبلیغات روی جستجوگرها مانند گوگل یا Exact Seek کمک خواهند کرد تا ترافیک را بیشتر کنید. دو چندان مفیدتر است وقتی تبلیغ شما بیشتر مربوط به وبمسترها باشد.
 13. یک موضوع الکسا روی سایت خود ایجاد کنید و از آن برای اضافه کردن انواع خبرها و مقالات در مورد الکسا استفاده کنید. این اقدام به عنوان یک منبع ساده قابل دسترس برای وبمسترها یا جستجوگرهای تصادفی در موتورهای جستجو خواهد بود.
 14. مطالب پربازدید خود را بهینه سازی کنید. به عنوان مثال مطلبی از سایت شما همواره مورد بازدید بوده است ، بنابراین یک ابزار پایین آن مطالب اضافه کنید و بنویسید : به الکسای خود لینک دهید یا از انتقال دهنده الکسا استفاده کنید.
 15. در سایت ها و انجمن ها برای بازدید از سوی وبمسترها بنر یا لینک بخرید. یک نمایش خوب و برجسته تبلیغ ، مدیرانی را به سوی وب سایت شما تحریک می کند که میتوانند باعث ترقی چشمگیر رتبه سایت شما شوند.
 16. فرستنده های مطالب را استخدام کنید تا روی سایت شما مطلب بفرستند. شما به سادگی می توانید نویسندگانی برای استخدام در انجمن های وبمسترها بیابید.
 17. به مدیرانCybercafe ها پول بدهید تا نوارابزار الکسا را نصب کنند و سایت شما را به عنوان صفحه خانگی روی همه رایانه ها قرار دهند. البته انجام دادن این کار دشوار است.
 18. از تصاویر مجازی جذاب یا بنر ها و لینک ها استفاده کنید تا دیگران را به آدرس الکسای خود منتقل کنید.
 19. Alexa Auto-Surf را امتحان کنید .شاید اینها برای سایت های تازه کار مفید باشند. راحتترین کار برای سایت هایی با بدترین رتبه همین است.

 

حسن موحد

عاشق طراحی وب سایت هستم و 8 سال هست در این زمینه فعالیت می کنم و تمرکزم بر روی خرسند نگه داشتن مشتری است .

ارسال نظر